Obserwuj w Google News

Skandal we French Open. Nie utrzymała nerwów na wodzy. "Wyp*****laj stąd"

1 min. czytania
01.06.2023 10:59
Zareaguj Reakcja

Jelena Ostapenko wywołała niemałe poruszenie na kortach Rolanda Garrosa. Nie chodzi jednak o jej grę, a o skandaliczne słowa, które wypowiedziała do jednej z fanek na trybunach.

Jelena Ostapenko
fot. Twitter screen/@IEigims

Jelena Ostapenko w 2. rundzie French Open 2023 rozegrała mecz z Amerykanką Peyton Stearns. Wydawało się, że dla doświadczonej Łotyszki będzie to formalność, jednak niespodziewanie niżej notowania w rankingu tenisistka sprawiła niespodziankę i wygrała 6:3, 1:6, 6:2.

Redakcja poleca

Ostapenko puściły nerwy

O meczu z udziałem Ostapenko było głośno. Niestety wynik nie poszedł w świat, ponieważ został przyćmiony przez skandaliczne zachowanie 25-letniej tenisistki z Rygi.

Praktycznie przez cały mecz Łotyszka była prowokowana przez kibiców, którzy buczeli i gwizdali przy jej zagraniach. W pewnym momencie emocje wzięły górę i Ostapenko ostro zwróciła się do jednej z fanek, zasiadającej na trybunach. - K***a, zamknij się i wyp*****laj stąd - syknęła.

Prowokacja kibiców to jedno, ale nic nie tłumaczy takiego zachowania na korcie. Co więcej, Ostapenko w trakcie spotkania wielokrotnie kwestionowała decyzje sędziego, a po zakończonym meczu nie podała mu ręki.

To nie pierwszy raz, kiedy Ostapenko jest na ustach tenisowego świata. Przypomnijmy, że jeszcze dwa tygodnie temu kamery wychwyciły, jak Łotyszka nazywa Jelene Rybakinę "s**ą".

RadioZET.pl