Obserwuj w Google News

Organizatorzy turnieju w Madrycie przepraszają: "To się już nie powtórzy"

2 min. czytania
11.05.2023 20:58
Zareaguj Reakcja

Finalistki gry podwójnej turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie nie dostały możliwości przemówienia do kibiców po spotkaniu, co wywołało skandal w świecie "białego sportu". Dopiero kilka dni po zawodach organizatorzy zdecydowali się przeprosić za tę wpadkę.

Jessica Pegula
fot. Manu Fernandez/Associated Press/East News

To było szokujące zakończenie turnieju WTA 1000 w Madrycie. I wcale nie chodzi o zwycięstwo duetu Beatriz Haddad Maia/Wiktoria Azarenka z parą Amerykanek Cori Gauff/Jessica Pegula, choć i to było niespodzianką, lecz o skandaliczne zachowanie organizatorów jednej z największych i najważniejszych imprez w tourze. Zarówno mistrzynie, jak i pokonane nie miały szansy na przemowę, choć jest to już tradycją podczas wszystkich zawodów.

Tenisistki były zdumione, ale z uśmiechami pozowały do zdjęć z pamiątkowymi paterami. Swoją opinię na temat zaistniałej sytuacji wyraziły jednak podczas konferencji prasowej i w mediach społecznościowych. Azarenka dopytywała, jak ma wytłumaczyć synowi, że mama nie mogła go pozdrowić po wielkim sukcesie, a Pegula zastanawiała się, w którym wieku żyją organizatorzy. Ci jednak długo milczeli w tej sprawie.

Redakcja poleca

Turniej w Madrycie. Organizatorzy przepraszają

Dopiero w czwartek, czyli pięć dni po zakończeniu rywalizacji, Hiszpanie zdecydowali się na przeprosiny. Stosowny komunikat pojawił się na profilu Mutua Madrid Open w Twitterze. Ujawniono, że skontaktowano się ze wszystkimi poszkodowanymi zawodniczkami.

- Niedanie naszym finalistkom gry podwójnej szansy na zwrócenie się do swoich fanów było nieakceptowalne. Przeprosiliśmy już bezpośrednio Wiktorię, Beatriz, Coco i Jessicę - powiedział dyrektor generalny turnieju Gerard Tsobanian. - Pracujemy wewnętrznie i z WTA nad przeglądem naszych protokołów i jesteśmy zobowiązani do poprawy. Popełniliśmy błąd. To się już nigdy więcej nie powtórzy - dodał.

W finale singla bliska końcowego zwycięstwa była Iga Świątek. Polka przegrała jednak w decydującym spotkaniu z Aryną Sabalenkę 3:6, 6:3, 3:6. Obecnie najlepsze zawodniczki startują w imprezie w Rzymie.

RadioZET.pl