Opozycjonista wulgarnie zwrócił się do Igi Świątek. Krytykował jej aukcję w WOŚP

29.12.2022 15:29

Były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski skrytykował w sieci Igę Świątek za zorganizowanie aukcji, z której dochód trafi na konto WOŚP-u. Osoba, która wylicytuje największą kwotę, otrzyma rakietę tenisistki, a także spotka się z nią po jednym z meczów w trakcie French Open 2023.

Opozycjonista wulgarnie zwrócił się do Igi Świątek. Krytykował jej aukcję w WOŚP
fot. RYAN LIM/AFP/East News

Iga Świątek wystawiła na aukcję rakietę, którą wygrała dwa turnieje wielkiego szlema. "Po tym intensywnym sezonie przygotowałam coś wyjątkowego na aukcję dla Fundacji WOŚP. Poza rakietą, którą wygrałam dwa szlemy, będzie to wyjątkowe doświadczenie w Paryżu – napisała Polka na Twitterze.

Tak jak wspomnieliśmy, oprócz rakiety przedmiotem licytacji jest możliwość spotkania się z tenisistką po meczu na French Open 2023. W tym momencie kwota, którą gotowy jest wpłacić jeden z chętnych, wynosi 95 tys. złotych.

Inicjatywa Świątek została skrytykowana przez Krzysztofa Wyszkowskiego, byłego opozycjonistę, współzałożyciela Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, uczestnika strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej, a obecnie członka kolegium IPN.

screen/ Twitter
fot. screen/ Twitter

Aukcja Igi Świątek trwa do lutego 2023

Wyszkowski już wcześniej wielokrotnie wypowiadał się krytycznie czy wręcz wulgarnie o swoich oponentów politycznych, ale także, jak w tym wypadku, osób zupełnie niezwiązanych z polityką. Pod wpisem byłego opozycjonisty odpowiedzi zamieściło ponad tysiąc internautów. 

„Zakładam, że też pan miał porządnego ojca, który pewnie patrzy z góry i się wstydzi” – napisał Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Radosław Matusiak, były reprezentant Polski, dodał: „Skąd wy się bierzecie? Nie każdy rodzi się bystry. Ale tak epatować głupotą?”

Można oczekiwać, że w związku z komentarzem Wyszkowskiego, na aukcję Igi Świątek trafi jeszcze więcej pieniędzy. Licytacja potrwa jeszcze ponad miesiąc i zostanie zamknięta 1 lutego o godzinie 11:03.

loader

RadioZET.pl/PAB