"Okazuje brak szacunku". Znowu czepiają się Igi Świątek

18.01.2023 13:22

Zaskakujący artykuł pojawił się na stronie internetowej słynnego brytyjskiego dziennika "Daily Mail". Portal ten rozpisuje się na temat "dziwacznego rytuału" Igi Świątek przed niemal każdym meczem, który ma zresztą irytować niektórych kibiców.

Iga Świątek
fot. Twitter/

Jak zauważył dziennik "Daily Mail", postawa Igi Świątek przed meczem z Camilą Osorio w 2. rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2023 jest przedmiotem rozmów fanów w mediach społecznościowych. Internautów ma denerwować fakt, że Polka nawet przez moment nie może stanąć spokojnie i jeszcze tuż przed rywalizacją próbowała się dogrzać.

"To brak szacunku. Czy ona nie może stać nieruchomo przez kilka sekund?" - grzmiał jeden z kibiców, cytowany przez "Daily Mail". "Ona jest taka irytująca" - odparł inny użytkownik Twittera, dorzucając jeszcze wulgarne słowo, które z wiadomych względów nie nadaje się do cytowania.

Iga Świątek okazuje rywalkom brak szacunku?

Co ciekawe, na powtórkach, które zamieszczamy poniżej, widać, że Osorio też się dogrzewała, chociaż może nie tak intensywnie, jak Świątek. Internauci zwracają jednak uwagę, że nie robiła tego bokiem do rywalki. Sam "Daily Mail" określa zachowanie polskiej tenisistki mianem "dziwacznego rytuału". Podkreśla jednak, że uwagi skierowane pod adresem liderki światowego rankingu wydają się mocno przesadzone.

Wystarczy bowiem powiedzieć, że jednych zachowanie Świątek irytuje, a drugich... bawi. "Sposób, w jaki Świątek się rozgrzewa, zawsze mnie śmieszy" - oceniła jedna z internautek.

Iga Świątek rozkręca się w Australian Open. Polka ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa - w 1. rundzie pokonała Niemkę Jule Niemeier 6:4, 7:5, zaś w 2. wspomnianą Kolumbijkę Camilę Osorio 6:2, 6:3. W 3. etapie zmierzy się z Hiszpanką Cristiną Bucsą.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Australian Open