,

Nowe informacje z obozu Igi Świątek. Ważą się losy jej gry w Paryżu

23.05.2023 17:29

"Iga Świątek najprawdopodobniej w czwartek 25 maja przejdzie kolejne konsultacje medyczne" - informuje Mateusz Ligęza z Radia ZET. Wciąż nie jest pewne, czy najlepsza tenisistka świata będzie mogła wystąpić w wielkoszlemowym French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Iga Świątek
fot. IMAGO/Aurelien Morissard/Imago Sport and News/East News

French Open 2023 bez "króla" i "królowej"? To możliwe, bo 14-krotny zwycięzca tej imprezy Rafael Nadal wycofał się już z tegorocznej rywalizacji, natomiast niepewny jest udział Igi Świątek, która wygrywała na kortach Rolanda Garrosa dwa razy w ciągu ostatnich trzech lat. Polka w spotkaniu półfinałowym z Jeleną Rybakina w Rzymie doznała urazu uda i jej występ nad Sekwaną stanął pod dużym znakiem zapytania. Drabinka główna ma ruszyć 28 maja.

Mimo obaw w czwartek 18 maja 21-latka z Raszyna zamieściła w mediach społecznościowych pokrzepiającą wiadomość. "Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc... trzymajcie kciuki. Mam nadzieję - do zobaczenia niedługo" - napisała podopieczna Tomasza Wiktorowskiego. Nie zdradzono jednak wyników wstępnych ani kolejnych badań.

Iga Świątek zagra we French Open 2023?

Do nowych informacji dotarł dziennikarz Radia ZET Mateusz Ligęza. "Z moich informacji wynika, że Iga Świątek najprawdopodobniej w czwartek przejdzie kolejne konsultacje medyczne, wówczas zapadnie decyzja - co z kontuzją i jej występem w wielkoszlemowym French Open" - napisał na Twitterze.

W turnieju głównym pewnych gry jest czworo polskich tenisistów: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch oraz Hubert Hurkacz. Z tej trójki tylko łodzianka nie będzie rozstawiona. W kwalifikacjach walczy Maja Chwalińska, która na otwarcie ograła Lucrezię Stefanini. Odpadła Katarzyna Kawa po starciu z Carol Zhao.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się