Obserwuj w Google News

Niespodzianki nie było. Iga Świątek w półfinale French Open!

1 min. czytania
07.06.2023 15:38
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek pokonała Cori "Coco" Gauff 6:4, 6:2 i zapewniła sobie awans do półfinału wielkoszlemowego French Open. Było to dla Polki siódme zwycięstwo w siódmym starciu z tą rywalką.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Mecz od początku był niezwykle wyrównany. Mimo tego już w czwartym gemie Świątek zdołała przełamać rywalkę. Na odpowiedź Gauff nie trzeba było długo czekać. W kolejnym gemie odrobiła stratę przełamania, a potem doprowadziła do remisu. Gem za gem zawodniczki grały aż do stanu 5:4 dla Polki. Wtedy Świątek po raz drugi udało uzyskać się przełamanie i zapewniła sobie wygraną w secie.

Iga Świątek zagra w półfinale French Open 2023

Druga partia na samym początku także była wyrównana - aż do stanu 2:2. W tym momencie wyższy bieg wrzuciła Świątek, która wygrała cztery kolejne gemy. Ostatecznie po niespełna 90-minutowym spotkaniu nasza reprezentantka wygrała w dwóch setach i zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki tegorocznego French Open.

- Nie było łatwo, zwłaszcza pierwszy set sprawił mi dużo trudności. Coco jest może młodą zawodniczką, ale ma też już duże doświadczenie - powiedziała o meczu.

W walce o wielki finał Roland Garros 2023 rywalką Polki będzie Beatriz Haddad Maia.

RadioZET.pl