Obserwuj w Google News

Najman stanął w obronie Igi Świątek. "Nie wiem, co za tuman to wymyślił"

2 min. czytania
14.11.2023 11:22
Zareaguj Reakcja

Marcin Najman stanął w obronie Igi Świątek, którą niektórzy zaczęli krytykować za to, że nie wzięła udziału w turnieju Billie Jean King Cup. - Nie wiem, który tuman to wymyślił. Iga w każdym meczu reprezentuje Polskę - powiedział znany zawodnik MMA.

Marcin Najman
fot. Twitter/X/Marcin Najman

- Słyszałem, że komuś tam się nie podoba, że Iga Światek nie będzie grała w reprezentacji Polski... Nie wiem, który tuman to wymyślił, ale te słowa kieruje do niego. Zrozum, że Iga Świątek w każdym meczu reprezentuje Polskę. Jest dumną reprezentantką Polski w każdym meczu i to na najwyższym poziomie. Jak ktoś teraz może mówić, że nie reprezentuje Polski? Nie zagra w jakimś turnieju o niższej randze, aby zachować siły na trudniejsze turnieje i właśnie tam reprezentować Polskę - powiedział Najman.

Jego przekaz bardzo spodobał się kibicom. "Zaimponowałeś mi naprawdę, tak trzymaj!" - piszą internauci pod filmem.

Marcin Najman broni Igę Świątek przed krytyką

Iga Świątek dopiero co zakończyła wyczerpujący sezon, który zwieńczyła zwycięstwem w turnieju WTA Finals i powrotem na pierwsze miejsce w światowym rankingu tenisistek. Do tego dołożyła też trzecie w karierze zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open. Łącznie ma na koncie aż cztery tytuły zaliczane do Wielkiego Szlema.

Były prezes PZT skrytykował Igę Świątek

Przypomnijmy, że Świątek za decyzję o rezygnacji z występu w Billie Jean Kings Cup krytykował m.in. były prezes Polskiego Związku Tenisowego, Mirosław Skrzypczyński. - Zgadzam się, że terminarz jest beznadziejny, ale ITF dał Polsce dziką kartę ze względu na deklarację gry Igi w tym finale, dodatkowo mecze z udziałem Polski zostały przesunięte na koniec. Nie chcę tutaj siać fermentu, ale... Drugi raz taka sytuacja to dla mnie słabe, tym bardziej że są to finały, gdzie gra się o sławę również dla swojej ojczyzny i oczywiście pieniądze - pisał na Facebooku.

Źródło: Radio ZET/Twitter(X)

Nie przegap