Zamknij

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji członka zarządu PZT

29.11.2022 15:09

Mirosław Skrzypczyński podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu Polskiego Związku Tenisowego (PZT) ze skutkiem natychmiastowym. Informację potwierdzono w oficjalnym komunikacie.

Mirosław Skrzypczyński
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Według opublikowanego pod koniec października artykułu w serwisie onet.pl Mirosław Skrzypczyński miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny oraz tenisistek, które w przeszłości trenował.

W ostatnich dniach pojawiły się kolejne oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego. Katarzyna Kotula była zawodniczka klubu Energetyk Gryfino, a obecnie posłanka Lewicy, powiedziała, że jako 14-latka była napastowana seksualnie przez Skrzypczyńskiego co najmniej kilkanaście razy. Jej zdaniem ofiar było więcej.

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z członkostwa w zarządzie PZT

W czwartek 24 listopada Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa PZT, jednak pozostał w zarządzie związku. Z członkostwa zrezygnował dopiero we wtorek po apelu ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

"Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni obecnie jakichkolwiek funkcji w Polskim Związku Tenisowym. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości oświadczamy, że pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni jakichkolwiek funkcji także w innych organach związku (np. Komisja Rewizyjna, inne komisje, kolegia czy grupy robocze)" - można przeczytać w oświadczeniu PZT.

Skrzypczyński, który funkcję prezesa związku pełnił od 20 maja 2017 roku, wszelkim doniesieniom zaprzeczył i zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec autorów artykułów.

RadioZET.pl/PAP