,

Udany start Mai Chwalińskiej w walce o French Open. Porażka innej Polki

23.05.2023 12:25

Maja Chwalińska pokonała Lucrezię Stefanini 6:2, 6:1 w pierwszej rundzie kwalifikacji do French Open. Aby znaleźć się w głównej części zmagań, musi wygrać jeszcze dwa spotkania. Swoje spotkanie przegrała natomiast Katarzyna Kawa, która zakończyła udział w Paryżu.

Maja Chwalińska
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Maja Chwalińska udanie powróciła do rywalizacji. Polka wracająca po kontuzji znajduje się na 345. miejscu w rankingu WTA, ale korzysta z zamrożonego zestawienia. We wtorek mierzyła się z rozstawioną w kwalifikacjach z numerem drugim Stefanini (105. WTA).

loader

Mecz rozpoczął się korzystnie dla Włoszki, która szybko przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 2:0. Później jednak znacznie lepiej zaczęła grać Polka, która wygrała 10 kolejnych gemów. W drugim secie pozwoliła wyżej notowanej tenisistce tylko na wygranie jednego gema. W drugiej rundzie eliminacji w środę Chwalińska zmierzy się z Rosjanką Marią Timofiejewą (208. WTA), która w pierwszym meczu pokonała rodaczkę Marinę Mielnikową 6:2, 6:1.

Słodko-gorzka postawa Polek w walce o French Open

Na pierwszej rundzie walkę o French Open zakończyła Katarzyna Kawa. Zajmująca 279. miejsce w rankingu Polka przegrała z Carol Zhao 4:6, 7:5, 1:6. Pierwszy set wtorkowego meczu był nierówny. Obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem podania, ale ostatecznie to Kanadyjka zanotowała o jedno przełamanie więcej. W drugiej partii sytuacja się odwróciła, jednak decydującą odsłonę zdominowała Zhao, która wywalczyła tym samym awans do drugiej rundy eliminacji.

Maja Chwalińska - Lucrezia Stefanini 6:2, 6:1.

Carol Zhao - Katarzyna Kawa 6:4, 5:7, 6:1.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się