Obserwuj w Google News

Magdalena Fręch również z udanym rewanżem. Polka gra dalej w Guadalajarze

2 min. czytania
18.09.2023 21:55
Zareaguj Reakcja

Magdalena Fręch pokonała Kolumbijkę Camilę Osorio 6:1, 6:2 w meczu pierwszej rundy turnieju WTA 1000 w meksykańskiej Guadalajarze i tym samym awansowała do kolejnego etapu. W nim zmierzy się z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

Magdalena Fręch
fot. AL BELLO/Getty AFP/East News

Magdalena Fręch wygrała z Kolumbijką Camilą Osorio 6:1, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Guadalajarze. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z nr. ósmym Rosjanka Jekatierina Aleksandrowa.

Fręch zrewanżowała się Kolumbijce za porażkę, którą poniosła tydzień temu w pierwszej rundzie turnieju w San Diego 3:6, 6:1, 4:6.

Redakcja poleca

Magdalena Fręch w 2. rundzie turnieju w Guadalajarze

Polka, 66. w rankingu WTA, od początku narzuciła rywalce swoje warunki gry i w pierwszej partii pozwoliła jej tylko na ugranie jednego gema. W drugim secie po obu stronach pojawiło się więcej błędów, 67. w światowym zestawieniu Osorio raz przełamała Fręch, jednak ta zdołała wygrać trzy gemy przy serwisie przeciwniczki i to jej wystarczyło, by zakończyć mecz w dwóch odsłonach. To pierwsze zwycięstwo łodzianki nad Kolumbijką. Dwa dotychczasowe pojedynki przegrała.

W drugiej rundzie rywalką 25-latki będzie Aleksandrowa, która w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. To będzie czwarte starcie tych tenisistek, dwa wygrała Polka.

Fręch to jedyna Polka, która gra w Meksyku. Pierwotnie do turnieju zgłoszona była także wiceliderka rankingu WTA Iga Świątek, jednak wycofała się z niego z powodu napiętego terminarza.

Nie przegap