Obserwuj w Google News

Magdalena Fręch nie wykorzystała szansy. Porażka Polki w Montrealu

1 min. czytania
08.08.2023 22:28
Zareaguj Reakcja

Magdalena Fręch dostała "drugie życie" w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu, ale na otwarcie imprezy przegrała z Beatriz Haddad Maią 4:6, 2:6. Brazylijka rok temu w trzeciej rundzie wyeliminowała Igę Świątek.

Magdalena Fręch
fot. David Kirouac/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Magdalena Fręch w turnieju głównym wystąpiła jako tzw. lucky loser. 25-letnia Polka, zajmująca 79. miejsce w rankingu, zastąpiła Hiszpankę Paulę Badosę, która wycofała się w ostatniej chwili.

Łodzianka z plasującą się na 12. pozycji w rankingu WTA o dwa lata starszą 27-letnią Brazylijką, półfinalistka tegorocznego French Open, zmierzyła się po raz drugi. Przed rokiem w trzech setach przegrała na trawie w Birmingham. Tym razem pojedynek zamknął się w dwóch odsłonach. W pierwszej Polka przegrała co prawda tylko raz swój serwis, ale przesądziło to o losach tej partii. W drugiej rywalka prowadziła już 4:0 i nie pozwoliła już sobie odebrać wygranej.

Redakcja poleca

WTA Montreal: Świątek wkracza do gry

W środę rywalizację w Montrealu, gdzie w 2014 roku triumfowała Agnieszka Radwańska, rozpocznie Iga Świątek. Liderka klasyfikacji tenisistek, która na otwarcie miała tzw. wolny los, spotka się z 23. w tym zestawieniu Czeszką Karoliną Pliskovą.

W poniedziałek w 1. rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette, która przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6.

Wynik 1. rundy:

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 11) - Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:2

RadioZET.pl