Obserwuj w Google News

Przykra niespodzianka na korcie. French Open bez Magdy Linette

1 min. czytania
28.05.2023 17:58
Zareaguj Reakcja

Magda Linette na pierwszej rundzie zakończyła rywalizację na French Open. W niedzielnym spotkaniu Polka przegrała z Leylah Fernandez 3:6, 6:1, 3:6. Kanadyjka wygrała z tenisistką rozstawioną z numerem 21 w ciągu 2 godzin i 11 minut.

Magda Linette
fot. IMAGO/Chryslene Caillaud / Panoramic/Imago Sport and News/East N

Tenisistki miały już okazję do bezpośredniego pojedynku w Paryżu. Doszło do niego w 2020 roku w 1. rundzie, gdzie również Fernandez okazała się lepsza. Kanadyjka w światowym rankingu zajmuje 49. miejsce. Magda Linette dobrze weszła w mecz i po kilkunastu minutach prowadziła 3:1. Od tego momentu na korcie dominowała jednak Fernandez. Wygrała pięć kolejnych gemów i pierwszy set padł jej łupem.

Magda Linette pożegnała się z French Open

Polka postanowiła skorzystać z przerwy. Przyniosło to dobry efekt, bo wróciła do dobrej gry. Drugą partię zaczęła od prowadzenia 3:0, ale tym razem nie pozwoliła rywalce odrobić strat i wyrównała wynik. W decydującym secie Linette zmarnowała break-pointa w trzecim i siódmym gemie. Fernandez wyszła z opresji i poszła za ciosem. W ósmym gemie to ona uzyskała przełamanie, które okazało się kluczowe dla losów spotkania. Kilka minut później wykorzystując drugą piłkę meczową Kanadyjka zamknęła mecz.

Wcześniej w niedzielę do drugiej rundy awansowała Magdalena Fręch, która pokonała rozstawioną z numerem 29. Chinkę Shuai Zhang 6:1, 6:1. We wtorek do rywalizacji przystąpi broniąca tytułu i prowadząca w światowym rankingu Iga Świątek. Jej rywalką będzie Cristina Bucsa.

Leylah Fernandez - Magda Linette 6:3, 1:6, 6:3.

RadioZET.pl/PAP