,

Linette - Pegula: Kiedy kolejny mecz Polki? O której godzinie?

26.03.2023 23:11

Magda Linette idzie jak burza w tegorocznym Miami Open. Polka po dwóch zwycięstwach znalazła się w najlepszej "16" turnieju. Teraz o ćwierćfinał powalczy z Jessicą Pegulą. Kiedy i o której mecz Polki? Sprawdź najważniejsze informacje na naszym portalu.

Linette - Pegula w 4. rundzie Miami Open. Kiedy następny mecz Polki?
fot. Mark J. Terrill/Associated Press/East News

Magda Linette po raz kolejny potwierdza, że jest w dobrej formie. Polka w Miami Open 2023 ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa. Na start turnieju pokonała Rosjankę Jewgieniję Rodinę 6:3, 6:4, a później stoczyły istny bój z byłą liderką rankingu WTA Wiktorią Azarenką. 31-latka wyszła obronną ręką z trzysetowego meczu i pokonała Białorusinkę 7:6, 2:6, 6:4.

Teraz poprzeczka idzie jeszcze wyżej, bowiem Linette o ćwierćfinał imprezy w Miami powalczy z Jessicą Pegulą, aktualnie trzecią najlepszą tenisistką. Amerykanka w Miami nie straciła jeszcze seta - najpierw pokonała Kanadyjkę Katherinę Sebov 6:3, 6:1, a później rozprawiła się ze swoją rodaczką Danielle Collins 6:1, 7:6.

Linette - Pegula: Kiedy następny mecz Polki?

Co ciekawe, obie tenisistki jeszcze nigdy nie miały okazji mierzyć się ze sobą na korcie. Będzie to zatem ich pierwszy pojedynek. Wygrana z tego pojedynku w kolejnej rundzie zmierzy się z Qinwen Zheng lub Anastazją Potapową.

Tego samego dnia o kolejną rundę powalczy także Hubert Hurkacz. Polak będzie mierzył się z francuskim weteranem Adrianem Mannarino. Hurkacz i Linette to już jedyni reprezentanci Polski w Miami. Wcześniej z turniejem pożegnała się Magdalena Fręch, która przegrała z Warwarą Graczewą.

Linette - Pegula w 4. rundzie Miami Open: Data i godzina mecz

Spotkanie Magda Linette - Jessica Pegula zostanie rozegrane w poniedziałek (27 marca) jako drugi mecz od godz. 18:00 czasu polskiego. Można zatem zakładać, że obie tenisistki rozpoczną rywalizację około 20:00.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się