Nieprawdopodobna wojna nerwów. Linette pokonała Aleksandrową

21.01.2023 14:06

Magda Linette rozbiła Jelenę Aleksandrową w sobotnim meczu Australian Open 6:3, 6:4. Dzięki zwycięstwu Polka awansowała do czwartej rundy turnieju, co jest jej najlepszym wynikiem w dotychczasowych występach na kortach w Melbourne.

Magda Linette

Magda Linette od samego początku prezentowała znakomitą dyspozycję serwisową, wygrywając swoje podania. Po remisie 2:2 w piątym gemie Jekaterina Aleksandrowa zdołała przełamać poznaniankę, która grała zbyt pasywnie, przez co została ukarana przez rywalkę. Rosjanka była niezwykle aktywna na korcie, wywierając presję na Polce.

Na szczęście Linette od razu doprowadziła do remisu, wykorzystując sporo niewymuszonych błędów po stronie przeciwniczki. Po kilku chwilach gra polskiej tenisistki zaczęła się nakręcać, a z jej atakami przestała radzić sobie Aleksandrowa. Po drugim przełamaniu rywalki Linette poszła za ciosem, wygrywając łącznie cztery gemy z rzędu i pierwszego seta 6:3.

Magda Linette pierwszy raz w karierze w 4. rundzie AO

W drugim secie Linette kontynuowała swoją kapitalną grę, przełamując Rosjankę w pierwszym gemie. Aleksandrowa po kolejnych złych zagraniach była coraz bardziej sfrustrowana, mnożąc pomyłki na korcie. Zawodniczka z Poznania robiła swoje, wychodząc na prowadzenie 5:1. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać Polki, gdy do głosu zaczęła dochodzić tenisistka z Rosji. Po wygraniu drugiego gema w secie przy stanie 5:2 Linette miała piłkę meczową, ale nie zdołała jej wykorzystać.

To podziałało motywująco dla Aleksandrowej, która zaczęła łapać wiatr w żagle także po kilku szczęśliwych zagraniach. Kiedy 30-latka nieco opuściła poziom gry, rywalka nakręcała się coraz bardziej. Po trzech wygranych gemach z rzędu Polka wytrzymała wojnę nerwów, pieczętując zwycięstwo 6:4 i w całym meczu 2:0.