Akcja turnieju, roku? Magda Linette zszokowała komentatorów

11.03.2023 20:45

Magda Linette już na początku spotkania z Emmą Raducanu w drugiej rundzie Indian Wells popisała się fenomenalnym zagraniem, które zszokowało komentatorów stacji Canal+ Sport. Ta akcja śmiało może kandydować do miana najlepszej w tym sezonie.

Magda Linette
fot. Twitter/screen

Magda Linette po kapitalnym występie w Australian Open 2023, w którym dotarła do półfinału, wskoczyła wreszcie do ścisłej światowej czołówki. W efekcie do Indian Wells, imprezy nazywanej "piątą lewą Wielkiego Szlema", przystąpiła z pozycji tenisistki rozstawionej z numerem "20" i w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. Do rywalizacji ruszyła od drugiego etapu, a jej przeciwniczką została sensacyjna mistrzyni US Open 2021, Emma Raducanu (77. WTA).

Spotkanie na dobre jeszcze się nie rozkręciło, a poznanianka zanotowało jedno z najlepszych zagrań tego sezonu. Jej akcja wzbudziła zachwyt publiczności na miejscu i komentatorów Canal+ Sport, Bartosza Ignacika oraz kapitana fedcupowej reprezentacji Polski Dawida Celta.

Akcja Magdy Linette w meczu z Raducanu - wideo

W trzecim gemie przy stanie 30:30 Brytyjka naciskała, zepchnęła 31-latkę do defensywy i miała wszystko, by wykończyć ten punkt smeczem. Smecz wykonała, ale wprost na rakietę Linette, która fantastycznie odegrała na drugą stronę.

"Woooooo, co to było!" - krzyknęli wspólnie Ignacik oraz Celt. Nagranie z tej akcji Polki już teraz robi furorę w sieci.

loader

RadioZET.pl