Obserwuj w Google News

Przełomowa decyzja Legii Warszawa. "Klepisko" przestanie istnieć

2 min. czytania
16.03.2023 12:10
Zareaguj Reakcja

Wiele wskazuje na to, że organizatorzy turnieju WTA w Warszawie wzięli sobie do serca skargi tenisistek i postanowili zmienić nawierzchnię na kortach Legii Warszawa. Wkrótce obiekt zyska nową, bezpieczniejszą oprawę.

Iga Świątek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

- To było klepisko. Dziury, które powstawały, były nie do zaklepania. Można się było nabawić kontuzji - mówiła Magdalena Fręch po porażce z Igą Świątek na inaugurację ubiegłorocznego turnieju WTA w Warszawie. - Za linią końcową jest dużo mączki i ona usuwa się spod nóg, co utrudnia start i hamowanie - wtórowała jej liderka rankingu WTA. W trakcie imprezy z siebie wychodziła też m.in. Kristina Mladenović, która nie potrafiła ocenić, gdzie i w którym kierunku odbije się piłka i czy nie zejdzie z obiektu z urazem.

W tym roku takich problemów najpewniej nie będzie, a korty Legii Warszawa zmienią się nie do poznania. Modernizacja ma wpłynąć na bezpieczeństwo zawodniczek i atrakcyjność zawodów, w których w poprzednim sezonie - poza Świątek - wzięła udział m.in. późniejsza triumfatorka Caroline Garcia.

Redakcja poleca

Legia modernizuje korty

"Sekcja tenisowa Legii została założona w styczniu 1923 roku. Już w pierwszym roku przy ul. Myśliwieckiej grupa oficerów Wojska Polskiego – ze środków pozyskanych dzięki prywatnej pożyczce – wybudowała jeden kort oraz szatnię. Trzy lata później kortów było już pięć. Korty o nawierzchni ziemnej usytuowane dokładnie w tym samym miejscu, w sąsiedztwie pięknych Łazienek Królewskich funkcjonują do dziś. Z pełną świadomością wagi tej decyzji i szacunkiem do dorobku działaczy i tenisistów, którzy dbali o Klub w przeszłości mamy ogromny zaszczyt dziś wpisać się w tą wyjątkową historię i otworzyć kolejny rozdział legendy kortów przy ul. Myśliwieckiej" - czytamy w komunikacie Legia Tenis & Golf.

Prace ruszą 20 marca. Obejmą kort centralny oraz cztery korty boczne (od nr 3 do 6). Mączkę zastąpi nawierzchnia twarda firmy Laykond, z której usług korzystają m.in. organizatorzy wielkoszlemowego US Open.

Turniej WTA 250 w Warszawie odbędzie w dniach 24-31 lipca. Iga Świątek nie potwierdziła jeszcze swojej obecności, ale po tej decyzji szanse na jej występ wzrosły.

RadioZET.pl/polski-tenis.pl