Obserwuj w Google News

Koniec marzeń. Błyskawiczne pożegnanie Polek z prestiżowym turniejem

2 min. czytania
09.11.2023 22:43
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski tenisistek rozegrała tylko dwa z trzech meczów w turnieju Billie Jean King Cup, a mimo to już przypieczętowała swoje odpadnięcie z rozgrywek. W singlu z Kanadyjkami przegrały bowiem Magda Linette i Magdalena Fręch, dlatego wynik meczu deblowego nie będzie już miał znaczenia.

Magda Linette
fot. Kin Cheung/Associated Press/East News

Polskie tenisistki przegrały w swoim pierwszym meczu turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli z Kanadyjkami. Ich rywalki zapewniły sobie awans do półfinału z grupy C. Miejsca w najlepszej czwórce imprezy pewne są również Włoszki. Odpadły broniące tytułu Szwajcarki.

W rywalizacji w Andaluzji uczestniczy 12 drużyn kobiecych, podzielonych na cztery grupy po trzy. Do półfinałów kwalifikują się tylko ekipy z pierwszych miejsc. Poszczególne spotkania składają się z dwóch meczów singlowych i jednego deblowego.

Redakcja poleca

Polki odpadły z Billie Jean King Cup

Kanada dzień wcześniej pokonała reprezentację gospodarzy 3:0, a po dwóch singlowych pojedynkach z biało-czerwonymi prowadzi 2:0. Najpierw Magdalena Fręch przegrała z Mariną Stakusic 6:4, 5:7, 3:6, a później Magda Linette uległa Leylah Fernandez 2:6, 3:6. Później ma się jeszcze odbyć mecz deblowy, ale jego wynik nie będzie miał już znaczenia dla finalnego rozstrzygnięcia.

W grupie A swoje występy zakończyły broniące tytułu Szwajcarki, które uległy USA. Najpierw Celine Naef przegrała z Danielle Collins 6:7 (4-7), 1:6, a później Viktorija Golubic - z Sofią Kenin 3:6, 7:6 (7-1), 5:7, choć druga ze Szwajcarek obroniła pięć piłek meczowych, w tym dwie w drugim secie. Wynik spotkania deblowego nie będzie miał już znaczenia.

Dwa dni wcześniej ubiegłoroczne triumfatorki zostały pokonane przez Czeszki 3:0. O tym, kto awansuje z tej grupy, zadecyduje piątkowy mecz Czeszek z Amerykankami.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap