Obserwuj w Google News

Kolejne problemy Simony Halep. Rumuńska tenisistka mówi o "nękaniu"

2 min. czytania
20.05.2023 16:25
Zareaguj Reakcja

Simona Halep, była liderka rankingu WTA, została oskarżona o kolejne i odrębne naruszenie programu antydopingowego. Związane jest to z nieprawidłowościami w jej paszporcie biologicznym - podała International Tennis Integrity Agency. Tenisistka z Konstancy błyskawicznie i mocno odpowiedziała na nowe zarzuty.

Simona Halep
fot. PAUL CROCK/AFP/East News

Simona Halep, dwukrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych - French Open 2018 i Wimbledon 2019 - została oskarżona o drugie naruszenie przepisów antydopingowych. W październiku zeszłego roku została tymczasowo zawieszona po pozytywnym wyniku testu. W jej organizmie wykryto lek Roxadustat, wpływający na proces tworzenie czerwonych krwinek.
ITIA wyjaśniła, że ocenę jej wyników badań wydał niezależny panel ekspertów. Dla tenisistki to bardzo zła wiadomość. Niespełna 32-letnia Rumunka szybko odpowiedziała na nowy zarzut, oskarżając organy antydopingowe o nękanie, a podejrzenia podważył również jej trener, Patrick Mouratoglou.

Redakcja poleca

Oświadczenie Simony Halep

"Od 7 października, kiedy zostałam oskarżona przez ITIA o stosowanie dopingu, przeżyłam najgorszy koszmar, jaki mógł się zdarzyć" - przekazała Halep w oświadczeniu. "Nie tylko moje imię zostało zbrukane w najgorszy możliwy sposób, ale mam do czynienia z ciągłą determinacją ze strony ITIA z powodu, którego nie mogę zrozumieć, aby udowodnić moją winę, podczas gdy nigdy nawet nie myślałem o zażyciu jakiejkolwiek nielegalnej substancji" - dodała.

Halep utrzymuje, że jest niewinna. "Czuję się bezradna w obliczu takiego nękania. I obwiniana za coś, czego nigdy nie zrobiłem. Po raz kolejny deklaruję, że przez całe życie byłam przeciwna wszelkim oszustwom. To nie jest zgodne z moimi wartościami" - napisała.

RadioZET.pl/PAP