Obserwuj w Google News

Kiedy Iga Świątek wróci po kontuzji? Ekspert wskazał konkretną datę

1 min. czytania
23.03.2023 22:09
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek z powodu kontuzji była zmuszona wycofać się z turnieju Miami Open 2023. Kiedy możemy spodziewać się powrotu do gry liderki rankingu WTA? W tej sprawie głos zabrał ekspert tenisowy Marek Furjan.

Iga Świątek
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Iga Świątek z powodu kontuzji żeber wycofała się z turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Miami. "To była naprawdę bardzo trudna decyzja, ale nie mam wątpliwości, że zdrowie jest absolutnie najważniejsze" - napisała Świątek w oświadczeniu, które opublikowała na Twitterze i Instagramie.

Redakcja poleca

Kiedy Iga Świątek wróci do gry?

Fani liderki światowego rankingu zaczęli się zastanawiać, czy kontuzja wykluczy Polkę na dłużej. Kwestię powrotu na kortu wyjaśnił w mediach społecznościowych znany ekspert tenisowy Marek Furjan. "Iga Świątek ma nadzieję wrócić do gry podczas WTA 500 w Stuttgarcie (17-23 kwietnia)" - napisał na Twitterze.

Zobacz także:  Hurkacz nie obroni tytułu w Miami. Niespodziewana decyzja tuż przed meczem

To nie pierwszy raz, kiedy Świątek zrezygnowała z występu w turnieju w tym sezonie. Na początku roku, tłumacząc się kontuzją ramienia, nie pojechała do Adelajdy. Wtedy jednak było jasne, że to tylko kwestie przeciążeniowe wynikające z początku zmagań na najwyższym poziomie.

Rywalki gonią Świątek

Kontuzja Polki to szansa dla jej rywalek na dogonienie jej w rankingu WTA. Jeśli Białorusinka Aryna Sabalenka wygra turniej w Miami, to jej strata do naszej liderki zmniejszy się do nieco ponad 1200 punktów. W poprzednim roku na pewnym etapie sezonu obie tenisistki dzieliło 7 tysięcy punktów.

RadioZET.pl