Zamknij

Kara dla Igi Świątek po Australian Open. Wszystko przez sytuację przed meczem

22.01.2023 20:16

Iga Świątek jeszcze przed meczem z Jeleną Rybakiną miała kłopoty przed czwartą rundą w Australian Open. Arbiter ukarała liderkę rankingu WTA za dyskusję, do jakiej doszło jeszcze przed pojedynkiem z tenisistką z Kazachstanu.

Iga Świątek
fot. Wide World of Sports/Twitter screen

Iga Świątek na czwartej rundzie zatrzymała się w tegorocznym Australian Open. Raszynianka uległa Jelenie Rybakinie 4:6, 4:6 i zakończyła rywalizację na kortach w Melbourne. Okazuje się, że jeszcze przed pojedynkiem liderki rankingu WTA doszło do nietypowej sytuacji. Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy sędzia Juan Zhang poinformowała tenisistki o końcu rozgrzewki. Zawodniczka z Kazachstanu od razu opuściła plac gry, a 21-latka chciała wykonać jeszcze jedną zagrywkę. W tym momencie doszło do dyskusji między panią arbiter a Polką.

- Tak, wiem - podkreślała Świątek.

Świątek ukarana przed meczem z Rybakiną

W pierwszej kolejności 21-latka otrzymała ostrzeżenie za "naruszenie przepisu dotyczącego rozpoczęcia spotkania", ale potem sędzia nie była już miła.

- Mówiłam wielokrotnie, a ty wciąż jesteś przy ławce - tłumaczyła.

- To było dziwne, ponieważ sędzia mówiła do mnie, a ja tego nie słyszałam i nie zrozumiałam. Przed rozpoczęciem meczu jest bardzo głośno na korcie - wyjaśniała Świątek na pomeczowej konferencji prasowej.

loader

RadioZET.pl