Zamknij

Czołowy polski tenisista przyłapany na dopingu! Wydał oświadczenie

08.12.2022 22:41

Kamil Majchrzak, jeden z najlepszych polskich tenisistów, uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego - przekazał tenisista w mediach społecznościowych. 26-latek zapewnia, że jest niewinny.

Kamil Majchrzak
fot. Wojciech KUBIK/East News

Kamil Majchrzak zajmuje obecnie 77. miejsce w rankingu ATP. Z Polaków wyżej jest tylko Hubert Hurkacz (10. ATP). W sezonie 2022 roku zagrał we wszystkich turniejach wielkoszlemowych, ale tylko w Australian Open przebrnął pierwszą rundę. W październiku wygrał challengera w południowokoreańskim Pusan. Niestety teraz zawisły nad nim czarne chmury.

Komentator "białego sportu" Karol Stopa na antenie Eurosportu przekazał fatalne informacje na temat Majchrzaka. 26-letni piotrkowianin uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego i może zostać zawieszony. Te doniesienia potwierdził już sam zainteresowany.

Majchrzak na dopingu

"Zmuszony jestem przekazać niezwykle trudną i druzgocącą dla mnie informację. W październiku i listopadzie 2022 roku przeszedłem kontrole antydopingowe, których wynik okazał się być pozytywny" - napisał w oświadczeniu.

"Z całą stanowczością podkreślam, że nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji. Pozytywny wynik testu jest dla mnie ogromnym szokiem, tym bardziej, iż nie wiem, w jaki sposób niedozwolona substancja znalazła się w moim organizmie. Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu - walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham" - dodał.

Kamil Majchrzak w ostatnich kilkunastu miesiącach miał kilka kontuzji, co teoretycznie mogło zaburzyć wynik badania. Z oświadczenia wynika, że 26-latek zamierza walczyć o oczyszczenie z zarzutów.

RadioZET.pl