Zamknij

Pogromczyni Świątek w półfinale Australian Open. Rzuca wyzwanie Polce

24.01.2023 07:39

Jelena Rybakina poszła za ciosem i awansowała do półfinału Australian Open. Rozstawiona z numerem 22. tenisistka z Kazachstanu okazała się lepsza od reprezentantki Łotwy Jeleny Ostapenko 6:2, 6:4. Wcześniej zawodniczka uporała się z Igą Świątek, pokonując Polkę w czwartej rundzie. - Grając tak, jak w tym tygodniu, mogę zostać numerem jeden - zapowiadała 23-latka, która chce rzucić wyzwanie tenisistce z Raszyna, która jest liderką rankingu WTA.

Jelena Rybakina
fot. PAP/EPA

Jelena Rybakina zajmuje 25. miejsce w rankingu WTA. W zeszłym roku pokazała swoje sportowe ambicje, zwyciężając na Wimbledonie. Jednak wówczas nie otrzymała żadnych punktów do zestawienia, ponieważ pukty nie były przyznawane ze względu na niedopuszczenie do rywalizacji tenisistów z Rosji i Białorusi. Gdyby je otrzymała, dziś plasowałaby się w czołowej dziesiątce.

loader

23-latka nie miała żadnych problemów z pokonaniem Ostapenko. Podobnie jak w meczu z Igą Świątek tenisistka bardzo dobrze serwowała. Tym razem posłała 11 asów, a rywalka tylko jednego.

Jelena Rybakina w półfinale AO

W pierwszej partii Rybakina szybko objęła prowadzenie 5:1. Druga była wyrównana do stanu 2:2. W piątym gemie zawodniczka z Kazachstanu uzyskała kluczowe przełamanie.

W półfinale Australian Open rywalką Rybakiny będzie rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Jessica Pegula lub Białorusinka Wiktoria Azarenka.

RadioZET.pl/PAP