Obserwuj w Google News

Jan Zieliński w 1/8 finału debla. Świetna gra na Wimbledonie

1 min. czytania
10.07.2023 16:43
Zareaguj Reakcja

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali z hiszpańsko-francuskim duetem Alejandro Davidovicha Fokiny i Adriana Mannarino 7:6 (7-3), 6:4 w drugiej rundzie debla na Wimbledonie. Mecz trwał półtorej godziny.

Jan Zieliński i Hugo Nys
fot. Fotografo01 / IPA/SIPA/SIPA/East News

W pierwszej rundzie rozstawieni z numerem czwartym Zieliński i Nys wygrali z Amerykanami Mackenzie McDonaldem i Benem Sheltonem 6:3, 6:4. W kolejnym meczu Jan Zieliński wspólnie z Hugo Nysem z początku nie mieli pomysłu na przełamanie zagrywek rywali. Po wyrównanej grze doszło do tie-breaka, w którym lepiej spisywała się polsko-monakijka para, wygrywając 7-3. Pierwszą partię zakończył podwójny błąd serwisowy Mannarino.

Wimbledon 2023: Zieliński i Nys w trzeciej rundzie debla

Druga odsłona była niemalże identyczna. Dopiero w ósmym gemie hiszpańsko-francuski duet mógł przełamać Zielińskiego i Nysa, ale Polak z Monakijczykiem wybronili się. Po kilku chwilach sytuacja się zmieniła i to rozstawieni z numerem czwartym mieli aż pięć break-pointów. W końcu wykorzystali ostatniego, wychodząc na prowadzenie 5:4 i finalnie pieczętując wygraną 6:4.

Kolejnymi rywalami finalistów tegorocznego Australian Open będą w 1/8 finału Brytyjczyk Jamie Murray i Nowozelandczyk Michael Venus (nr 13.).

Jan Zieliński, Hugo Nys - Alejandro Davidovich Fokina, Adrian Mannarino 7:6 (7-3), 6:4.

RadioZET.pl/PAP