Obserwuj w Google News

Zapytali Igę Świątek, czy pójdzie na wybory parlamentarne 2023

2 min. czytania
18.09.2023 15:45
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek wzięła udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Polka była pytana m.in. o to, czy zagłosuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz o... memy z Robertem Lewandowskim.

Iga Świątek o wyborach i memach z Lewandowskim
fot. JULIAN FINNEY/Getty AFP/East News

Konferencja z Iga Świątek była zorganizowana w związku z programem Dobra Drużyna PZU. Ogłoszono na niej także wyniki konkursu Super Bonus, a zwycięska drużyna miała okazję zrobić sobie zdjęcie z Polką, która jest ambasadorką PZU. Później przyszedł czas na pytania od dziennikarzy.

Wybory parlamentarne 2023. Iga Świątek będzie głosować

Już 15 października odbędą się wybory parlamentarne. Czy Iga Świątek zamierza wziąć w nich udział? - Zagłosuję i zachęcam innych do tego, ale oczywiście nie będę się wypowiadać na ten temat. Zauważyliście dotąd, że jestem apolityczna i chcę łączyć tenisem, a gdybym powiedziała na kogo głosuję, podzieliłabym cały kraj - przyznała szczerze.

Świątek została również zapytana o aspekty czystosportowe. Druga rakieta na świecie szczerze wyznała, co jest dla niej najważniejsze. - Wygrywanie nie jest najważniejsze, a robienie tego, co się kocha. Sama czasami muszę sobie o tym przypominać - wyznała.

 - Jestem sobą i staram się zachować perspektywę. Jestem introwertyczką, przez co łatwiej mi było być normalną dziewczyną, niż gwiazdą światowego formatu. Jestem też perfekcjonistką i chciałabym się nauczyć, by ta cecha mnie nie obciążała. Robię w tym progres z roku na rok - dodała.

Co Iga Świątek sądzi o memach z Robertem Lewandowskim?

Jeden z dziennikarzy poprosił 22-latke o komentarz do wciąż popularnych memów z Robertem Lewandowskim. - Myślę, że Robert też dobrze się bawi, oglądając te memy, ale ja mam na tyle szczęścia, że są one pozytywne w moją stronę. Mam nadzieję, że on się nimi nie przejmuje. Te memy nie powstawałyby, gdyby Robert nie był naszym najlepszym sportowcem. Jest wielką inspiracją - mówiła nieco dyplomatycznie.

Świątek potwierdziła także, że najbliższym turniejem, w którym wystąpi będzie ten rozgrywany w Tokio. Przypomnijmy, że Polkę ostatni raz widzieliśmy na korcie podczas US Open, gdzie dotarła do 4. rundy. W międzyczasie wycofała się także z turnieju w Guadalajarze, tłumacząc to napiętym kalendarzem.

Nie przegap