Obserwuj w Google News

To tam wypoczywa Iga Świątek. "Strzał w dziesiątkę"

2 min. czytania
16.11.2023 18:55
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek po długim sezonie, w którym zachowała pozycję liderki rankingu WTA, znalazła wreszcie czas na wypoczynek. Polka wraz ze swoimi bliskimi wybrała się na wakacje. Wiadomo już, gdzie spędza urlop nasza najlepsza tenisistka.

Iga Świątek
fot. Fernando Llano/Associated Press/East News

Iga Świątek ma za sobą kolejny fantastyczny sezon. Do połowy września polska tenisistka była liderką rankingu WTA, przebywając w fotelu przez 75 tygodni. W trakcie US Open straciła pierwszą lokatę, ale do końca roku zdołała ją jeszcze odzyskać dzięki zwycięstwu w WTA Finals w Cancun. Przez te dwa miesiące na czele była Aryna Sabalenka.

- Poprzedni rok był tak niesamowity, że nie wiedziałam, czy uda mi się to powtórzyć. Pod koniec jednak czułam już, że za mną kolejny świetny sezon, choć w pewnym sensie pogodziłam się z tym, że tak udanego jak w 2022 roku chyba się nie doczekam - podsumowała 22-latka. Zapewniła, że myśl o utracie i ewentualnym powrocie na 1. pozycję nie spędzała jej snu z powiek.

Iga Świątek na wakacjach [ZDJĘCIA]

- Odrobiłam lekcje z bycia liderką i nie chciałam, by możliwość powrotu na tę pozycję miała na mnie wpływ. Trochę pomogło, ale oczywiście nie da się całkiem przestać o tym myśleć. Jednak wychodząc na kort, wiedziałem, że muszę się skupić na grze. Tutaj warunki były dość trudne, ale to mi w jakimś sensie pomagało, bo wiedziałem, że jeszcze ważniejsza będzie praca nóg, uderzenia, itp. O tym myślałam, a nie o wszystkim dookoła - podkreśliła po finale w Cancun z Jessicą Pegulą.

Po wyczerpującym sezonie - zarówno fizycznie, jak i psychicznie - podopieczna Tomasza Wiktorowskiego wybrała się na zasłużone wakacje. Wcześniej zdradziła, że na urlop wybrała się z tatą Tomaszem, ale nie było wiadomo, gdzie wypoczywa. Tajemnicę rozwiała sama zainteresowana.

"Powiem tak... długo na to czekałam i ciężko na to pracowałam. [...] Malediwy po tak intensywnym sezonie - z pięknymi plażami, przejrzystą wodą, świetnym jedzeniem i snorkelingiem to strzał w dziesiątkę. Jeszcze odpoczywam - powrót na kort za parę dni..." - napisała w czwartek w mediach społecznościowych.

Iga Świątek do gry wróci jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W dniach 21-24 grudnia wystąpi w Światowej Ligi Tenisa. Potem czeka ją udział w United Cup w biało-czerwonych barwach. Towarzyszył jej będzie m.in. Hubert Hurkacz. 14 stycznia ruszy wielkoszlemowy Australian Open.

Źródło: RadioZET/PAP

Nie przegap