Obserwuj w Google News

Iga Świątek wycofała się z turnieju. Podała, gdzie zagra w najbliższym czasie

1 min. czytania
13.09.2023 16:53
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek ogłosiła, że nie zagra w turnieju w Guadalajarze, który rozpoczyna się 17 września. "Muszę wycofać się z powodu napiętego kalendarza i jego zmian" – napisała Polka na Instagramie.

Iga Świątek wycofała się z turnieju. Podała, gdzie zagra w najbliższym czasie
fot. Iga Świątek wycofała się z turnieju. Podała, gdzie zagra w najbliższym czasie

Iga Świątek miała wziąć udział w turnieju w Meksyku, a po nim udać się do Tokio, w którym odbywa się Toray Pan Pacific Open, zawody rangi 500. Polka wycofała się jednak z gry w Guadalajarze, a na Instagramie podała powód tej decyzji.

“Niestety, muszę wycofać się z turnieju w Guadalajarze z powodu napiętego kalendarza i jego zmian. Muszę słuchać swojego ciała i jako że sezon jest bardzo intensywny - naszym priorytetem jako zespołu jest zagrać go do końca w dobrym zdrowiu i planować moje starty mądrze, żeby nie ryzykować kontuzją. Przykro mi, ale jestem pewna, że turniej będzie świetny. Do zobaczenia w Tokio" – napisała Polka.

Turniej w Guadalajarze rozpoczyna się 17 września i trwa tydzień, do 23 września. Zawody w Tokio odbywają się tuż po tym – od 25 września do 1 października. W zeszłorocznym turnieju w Meksyku Świątek zadebiutowała na Guadalajara Open, ale nie wyszła w grupy.

Nie przegap