Iga Świątek z nowym wyzwaniem na 2023 rok. "Jestem podekscytowana"

26.01.2023 13:41

Nie od dziś wiadomo, że Iga Świątek lubi w przerwach od meczów czytać książki. Na początku 2023 roku liderka rankingu WTA rzuciła wyzwanie sobie i swoim fanom. O wszystkim poinformowała w swoich mediach społecznościowych. "Czas na coś, na co jestem bardzo podekscytowana odkąd na to wpadłam" - napisała na Instagramie.

Iga Świątek rzuca wyzwanie sobie i swoim fanom
fot. Sydney Low/Associated Press/East News

Iga Świątek oprócz bycia najlepszą tenisistką na świecie jest również zapalaną fanką muzyki i książek. Na jej playliście często rozbrzmiewają kawałki Led Zeppelin, AC/DC, Gorillaz i Pearl Jam, a w wolnym czasie Polka lubi odpocząć przy dobrej książce. Teraz na początku 2023 roku rzuciła wyzwanie sobie i swoim fanom. Wszystko, by zmotywować innych do czytania. O całej akcji poinformowała w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Niezwykły gość na meczu Świątek. Kamera odnalazła go na trybunach

Świątek zachęca do czytania swoich fanów

"Czas na coś, na co jestem bardzo podekscytowana odkąd na to wpadłam. Dołącz do mojego czytelniczego wyzwania na 2023 rok! W poprzednim roku przeczytałam 20 książek. Mogłoby być ich więcej, ale sami wiecie… Lubię bardzo grube książki jak “Przeminęło z wiatrem”, a poza tym jestem… trochę zajęta na co dzień. ;) Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą. Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej. Dlatego zdecydowałam się stworzyć to wyzwanie na 2023 rok, kiedy chcę przeczytać 12 książek lub więcej. Dołączacie? To tylko jedna książka na miesiąc" - napisała na swoim Instagramie Świątek.

Polka obiecała również, że w wolnym czasie będzie dzielić się ze swoimi fanami recenzjami przeczytanych książek, a żeby jeszcze bardziej zmotywować innych do czytania, przygotowała niespodziankę dla zaangażowanych w akcję. "Możecie liczyć na różne niespodzianki (na ile pozwoli mi czas), np. moje krótkie recenzje przeczytanych książek oraz różne konkursy z nagrodami, które i Was mają zmotywować do czytania więcej. Stay tuned!" - zapowiedziała tenisistka.

Co czyta Iga Świątek?

W poprzednim sezonie Iga Świątek przyznała, że jest fanką klasyków literatury i książek, który skłaniają do refleksji. Podczas US Open wspomniała o takich tytułach jak: "Wspomnienia gejszy" Arthura Goldena i "Atlas serca" Brene Brown. Polka w trakcie jednej z konferencji podczas French Open wspomniała również, że przeczytała "Zabić drozda", "Buszujący w zbożu", czy  "21 lekcji na XXI wiek".

loader

RadioZET.pl