,

Iga Świątek wstawiła zdjęcie z kortu. Jasna deklaracja przed French Open?

23.05.2023 19:02

Wciąż nie wiadomo, czy Iga Świątek zdąży wyleczyć kontuzję i zagrać w wielkoszlemowym French Open. We wtorkowe popołudnie Polka wstawiła jednak nowe zdjęcie na media społecznościowe, które może sugerować, co z jej występem na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News Twitter screen/Iga Świątek

Iga Świątek walczy z czasem, by wykurować się na wielkoszlemowy French Open. Przypomnijmy, że Polka w poprzednim tygodniu doznała kontuzji uda w starciu z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie, przez co jej występ na kortach Rolanda Garros dalej jest niepewny.

Co z występem Igi Świątek we French Open?

"Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc... trzymajcie kciuki. Mam nadzieję - do zobaczenia niedługo" - pisała na swoich mediach społecznościowych Świątek. Jak się teraz okazuje, kontuzja Polki najprawdopodobniej nie była poważna. Sugeruje to zdjęcie, które dzisiaj (23 maja) wstawiła 21-latka.

Na nowo dodanej fotografii widzimy Świątek w stroju treningowym na korcie. Polka opatrzyła zdjęcie dwiema emotikonami - machającej ręki i francuskiej flagi. Na post odpowiedział także oficjalny profil WTA. Wydaje się zatem, że liderka światowego rankingu będzie w stanie zagrać w stolicy Francji.

Iga Świątek ma w swoim dorobku dwa wygrane turnieje na paryskiej ziemi. Triumfowała we French Open dwukrotnie w ostatnich trzech latach. W poprzednim roku w finale pokonała 6:1, 6:3 Amerykankę Coco Gauff.

loader

RadioZET.pl 

Logo radiozet Dzieje się