Obserwuj w Google News

Świątek napisała do Linette. Pokazała wielką klasę

1 min. czytania
26.01.2023 17:18
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek odniosła się do porażki Magdy Linette. Po odpadnięciu tenisistki w półfinałowym meczu z Aryną Sabalenką liderka rankingu WTA odezwała się do koleżanki w mediach społecznościowych.

Iga Świątek
fot. Jason Heidrich/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Magda Linette wyrównała osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej z 2014 i 2016 roku i Igi Świątek z poprzedniego sezonu, dochodząc do półfinału Australian Open. W walce o finał poznanianka musiała uznać wyższość Aryny Sabalenki 6:7, 2:6. Mimo wszystko Polka pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, nie oddając bez walki ani jednej piłki.

Świątek pogratulowała Linette

- Mam wrażenie, że to wszystko się rozgrywało w takich bardzo małych niuansach. Grałyśmy naprawdę fajny tenis. Nie było dużo niewymuszonych błędów, obydwie fajnie budowałyśmy sobie akcje. Było blisko - komentowała.

Tuż po meczu Magdy Linette głos w sieci zabrała Iga Świątek. 21-latka pogratulowała zawodniczce jej wyniku na kortach w Melbourne.

"Mega gratulacje Magda. Sky is the limit" - czytamy na Twitterze.

Dzięki grze w półfinale Australian Open Linette zanotuje spory awans w rankingu. Tenisistka awansuje z 45. na 22. miejsce, notując najwyższą lokatę w karierze. Poprzednio najlepszym rezultatem była 33. pozycja, którą zajmowała w 2020 roku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl