,

Iga Świątek opuści French Open? Nowe informacje ws. stanu zdrowia tenisistki

18.05.2023 17:54

Iga Świątek z powodu urazu wycofała się w trakcie ćwierćfinału z Jeleną Rybakiną na turnieju w Rzymie. Kontuzja spowodowała, że występ Polki na zbliżającym się French Open stanął pod znakiem zapytania. Liderka rankingu WTA opublikowała post, w którym odniosła się do udziału w paryskiej imprezie.

Iga Świątek
fot. OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Iga Świątek podczas walki o udział w półfinale WTA w Rzymie z Jeleną Rybakiną musiała wycofać się z rywalizacji. W trzecim, decydującym secie przy stanie 2:2 tenisistka z Raszyna poczuła ból i była zmuszona skreczować. Później zawodniczka zabrała głos, informując, że doznała kontuzji uda. Wtedy trwała jeszcze diagnostyka i sama zainteresowana nie mogła przekazać jeszcze więcej szczegółów. Zrobiła to kilka godzin później, zdradzając nowe informacje.

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Igi Świątek

Na szczęście problemy nie są na tyle duże, żeby Świątek wycofała się z gry na French Open. 21-latka w najnowszym wpisie powiadomiła kibiców, że potrzebuje kilku dni odpoczynku, ale uda się do stolicy Francji.  "Update. Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc... trzymajcie kciuki. Mam nadzieję - do zobaczenia niedługo" - czytamy.

Iga Świątek jest jedną z kandydatek do końcowego zwycięstwa na kortach im. Rolanda Garrosa. Pierwsza rakieta świata dwukrotnie triumfowała w paryskim turnieju oraz obrończynią tytułu wywalczonego w zeszłym roku.
Początek French Open poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowano od poniedziałku 22 maja. Eliminacje potrwają tydzień, a główne zmagania wystartują 28 maja.

loader

Tego samego dnia z French Open wycofał się Rafael Nadal. Hiszpański tenisista na specjalnie zwołanej konferencji prasowej oznajmił, że nie zdążył wyleczyć swojego urazu, przez co po raz pierwszy od 2005 roku ominie rywalizację w Paryżu.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się