Obserwuj w Google News

Hurkacz - Griekspoor: Kiedy kolejny mecz Polaka? O której gra?

2 min. czytania
31.05.2023 16:00
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz - Tallon Griekspoor: kiedy drugi mecz Polaka na French Open? O której godzinie odbędzie się spotkanie? Na inaugurację tenisista z Wrocławia po emocjonującej walce pokonał belgijskiego zawodnika w pięciu setach. W następnym etapie rywalem 26-latka będzie reprezentant Holandii. Sprawdź godzinę i datę starcia Hurkacz - Griekspoor na French Open 2023.

Hubert Hurkacz
fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

Hubert Hurkacz zgotował polskim kibicom niesamowite emocje. Po kiepskim początku starcia z Davidem Goffinem Polak zaczął przejmować inicjatywę w drugiej partii. Następnie obaj zawodnicy grali nierówno, mając lepsze i gorsze fragmenty gry. W piątej partii o zwycięstwie zdecydowały niuanse, w których lepszy był Polak, uzyskując upragniony awans do kolejnej rundy.

- Z Davidem zawsze gra się trudno, bo rywalizuje z całych sił. Było ciężko i dziękuję kibicom za wsparcie. Pierwszy mecz zawsze jest trudny na takim turnieju - podkreślał polski tenisista zaraz po meczu.

Hurkacz - Griekspoor: O której mecz Polaka?

Rywalem wrocławianina będzie Tallon Griekspoor. Holendrowi również wygrana nie przyszła łatwo. W swoim pojedynku spędził na korcie tylko minutę mniej od Polaka, triumfując z kwalifikantem Pedro Martinezem 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3. Przypomnijmy, że spotkanie Hurkacza trwało 3 godziny i 37 minut.

Redakcja poleca

26-latek z Haarlem zajmuje 39. miejsce w rankingu ATP i jeszcze nigdy wcześniej nie miał okazji do walki z Hurkaczem.

French Open 2023. Hurkacz - Griekspoor: Kiedy gra Polak?

Mecz Hurkacz - Griekspoor odbędzie się w środę 31 maja jako trzeci od godz. 11. Polak i Holender powinni pojawić się na korcie ok. godz. 16.30, zaraz po starciu Ludmiły Samsonowej z Anastazją Pawliuczenkową.

RadioZET.pl