Obserwuj w Google News

Był krok od odpadnięcia, zagra w 3. rundzie. Thriller Hurkacza w Madrycie

2 min. czytania
28.04.2023 22:12
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz (15. ATP) przegrywał w 3. secie już 1:4 i 4:5 z przełamaniem, a jednak odwrócił losy spotkania i awansował do trzeciej rundy turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polak pokonał Richarda Gasquet (43. ATP) 6:7(9), 6:4, 7:5.

Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los. To było jego drugie w karierze spotkanie z Gasquetem i odniósł drugie zwycięstwo. Wygrana nie przyszła łatwo - mecz trwał blisko dwie i pół godziny.

W pierwszej partii żaden z tenisistów nie dał się przełamać. Hurkacz miał piłkę setową w 12. gemie, ale ostatecznie potrzebny był tie-break. W nim 36-letni Francuz szybko wyszedł na prowadzenie 5-1. Podopieczny trenera Craiga Boyntona doprowadził do remisu, a później zmarnował trzy kolejne piłki setowe. Od stanu 9-8 dla Hurkacza trzy punkty z rzędu zdobył Gasquet i to on cieszył się z wygranego seta.

Redakcja poleca

ATP Madryt: Hurkacz pokonał Gasquet

W piątym gemie drugiej odsłony doszło do pierwszego przełamania. Jego autorem był Hurkacz, który do końca seta utrzymał przewagę, dzięki czemu wyrównał stan meczu.

Decydującego seta Hurkacz zaczął źle. Dał się przełamać w czwartym gemie, a po chwili przegrywał już 1:4. Polak stratę przełamania odrobił w ostatnim możliwym momencie - gdy Gasquet serwował na zwycięstwo w meczu. Hurkacz poszedł za ciosem. Wygrał dwa kolejne gemy i awansował do trzeciej rundy.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem "17" Borna Corić. Z trzech ich dotychczasowych spotkań dwa wygrał Chorwat, w tym ostatnie w ubiegłym roku w ćwierćfinale w Wiedniu.

Wynik meczu 2. rundy:

Hubert Hurkacz (12, Polska) - Richard Gasquet 6:7(9), 6:4, 7:5

RadioZET.pl