Obserwuj w Google News

Hurkacz - Gasquet: kiedy i o której godzinie mecz Polaka w Madrycie?

2 min. czytania
27.04.2023 20:13
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz rozpoczyna zmagania w prestiżowym turnieju ATP 1000 w Madrycie. Jego rywalem w 2. rundzie będzie Richard Gasquet, który z pewnością nie ma najlepszych wspomnień z meczu z Polakiem. Sprawdź, kiedy i której obejrzeć ten mecz.

Hurkacz - Gasquet: Data, godzina
fot. VALERY HACHE/AFP/East News

Hubert Hurkacz po całkiem udanym turnieju w Monte Carlo przeniósł się do stolicy Hiszpanii, gdzie będzie rywalizował w prestiżowym turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak został rozstawiony z numerem 12 i dlatego w 1. rundzie miał wolny los. Jego pierwszym rywalem będzie Richard Gasquet.

Redakcja poleca

Doświadczony Francuz znajduje się aktualnie na 43. miejscu w rankingu ATP. 36-latek na start imprezy w Madrycie pewnie pokonał Martina Landalucę 6:2, 6:1. Dla Gasqueta był to także powrót do Madrytu po ponad czterech latach. Ostatni raz grał w stolicy Hiszpanii w 2019 roku i wówczas odpadł z legendarnym Rogerem Federerem.

Hurkacz - Gasquet: zapowiedź meczu

Będzie to dopiero drugie spotkanie obu tenisistów w historii. Pierwsza konfrontacja miała miejsce całkiem niedawno, bo w 2021 roku w Dubaju. Wówczas, także 2. rundzie, lepszy był Hubi, który wygrał 6:3, 6:4.

Co ciekawe, Hurkacz rok temu zaprezentował się z bardzo dobrej strony w Madrycie. Wrocławianin dotarł aż do ćwierćfinału, a w nim zmierzył się z Noavkiem Djokoviciem. Serb wygrał tamto spotkanie 6:3, 6:4.

Hurkacz - Gasquet: data i godzina meczu

Mecz Hubert Hurkacz - Richard Gasquet w 2. rundzie turnieju ATP w Madrycie odbędzie się w piątek 28 kwietnia jako 4. mecz od godziny 11. Spotkanie powinno rozpocząć się zatem około 16:30.

RadioZET.pl