Obserwuj w Google News

Hubert Hurkacz się doczekał! Polak zagra w ATP Finals z Djokoviciem

1 min. czytania
14.11.2023 15:45
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz wystąpi w turnieju ATP Finals. Polski zawodnik wejdzie do gry w miejsce kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa. Jego rywalem będzie lider rankingu ATP, Novak Djoković.

Hubert Hurkacz
fot. IMAGO/Chryslene Caillaud / Panoramic/Imago Sport and News/East N

Hubert Hurkacz nie znalazł się w ósemce najlepszych tenisistów, którzy byli uprawnieni do gry w ATP Finals. Z racji tego, że zajmował w rankingu 9. miejsce, poleciał do Turynu w roli rezerwowego. Jak się okazało, nie zrobił tego na darmo. We wtorkowym starciu z Holgerem Rune kontuzji łokcia doznał Tsitsipas i poddał mecz już na samym początku. To oznacza, że do gry wejdzie Polak. Jego mecz z liderem rankingu ATP z Serbii odbędzie się w czwartek.

Hubert Hurkacz zagra w turnieju ATP Finals 2023

Na ten moment sytuacja w tabeli grupy, w której rywalizować będzie Hurkacz, jest niejasna. Po zwycięstwie mają na koncie Jannik Sinner i Djoković. Obaj panowie zagrają za sobą w wieczornej sesji we wtorek. Rune, który rozegrał dwa mecze, legitymuje się bilansem zwycięstwa i porażki. Tsitsipas z dwoma porażkami na koncie jest oczywiście poza turniejem.

Hurkacz przed rokiem także pełnił rolę rezerwowego. W turnieju zagrał w 2021 roku, ale przegrał wszystkie trzy mecze fazy grupowej.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap