Obserwuj w Google News

Historyczna chwila dla polskiego tenisa. Dwie zawodniczki w TOP 20 rankingu!

2 min. czytania
14.03.2023 09:26
Zareaguj Reakcja

Magda Linette od poniedziałku zostanie sklasyfikowana w czołowej „20” rankingu WTA. To oznacza, że po raz pierwszy w historii wśród dwudziestu najlepszych zawodniczek świata będą aż dwie Polki.

Historyczna chwila dla polskiego tenisa. Dwie zawodniczki w TOP 20 rankingu!
fot. Piotr Molecki/East News

Magda Linette dzięki świetnemu występowi na Australian Open awansowała z 45. na 22. lokatę w rankingu WTA, a teraz znowu przeskoczy o kilka pozycji w górę. Po poniedziałkowej aktualizacji Polka znajdzie się w TOP 20, co jest najlepszym wynikiem w jej karierze. Do tej pory rekordem tenisistki z Poznania była 21. pozycja, a jeszcze wcześniej 22. i 33. miejsce.

Awans Linette to pierwszy przypadek w historii polskiego tenisa, gdy w TOP 20 znajdą się dwie nasze zawodniczki. Tenisistka z Poznania przed poniedziałkowym notowaniem traciła do 20. zawodniczki rankingu – Madison Keys – 73 punkty. Niekwestionowaną liderką zestawienia jest  Iga Świątek, która prowadzi w nim z przewagą prawie 5000 punktów nad Aryną Sabalenką i ponad 5000 nad Jessicą Pegulą.

Wprawdzie Magda Linette odpadła z singlowej rywalizacji w Indian Wells, to w grze podwójnej dotarła do ćwierćfinału. To jeden z tzw. obowiązkowych turniejów WTA 1000, które są wliczane do rankingu. Łącznie, punkty są przyznawane za 4 obowiązkowe i 5 nieobowiązkowych zawodów tej rangi.

Redakcja poleca

Linette w TOP 20 rankingu. Polka awansowała do ćwierćfinału Indian Wells 

Linette wraz z amerykańską tenisistką Caty McNally awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Indian Wells, w którym zmierzą się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez albo Japonkami Shuko Aoyama i Ena Shibahara.

Rywalki polsko-amerykańskiego debla poznamy 14 marca po godz. 22, gdy rozpocznie się spotkanie Melichar-Martines/Perez - Aoyama-Shibahara.

RadioZET.pl/PAB