Obserwuj w Google News

Gorzkie słowa Rosjanki. Nie gryzła się w język mówiąc o Świątek

1 min. czytania
13.03.2023 11:27
Zareaguj Reakcja

Olga Morozowa na antenie programu "Więcej" w bolesnych słowach wypowiadała się na temat Igi Świątek. - Nie robi na mnie wrażenia i nie mogę powiedzieć o niej za wiele dobrego. Nie sympatyzuję z jej tenisem - mówiła złota medalistka Uniwersjad.

Iga Świątek
fot. ELSA/Getty AFP/East News

Olga Morozowa największe triumfy odnosiła w latach 70. zeszłego wieku. W 1974 roku wygrała w grze podwójnej na French Open, a także docierała do finału w grze pojedynczej na Wimbledonie i French Open. W programie "Więcej" Rosjanka poruszyła temat Igi Świątek. Z początku była tenisistka doceniła 21-latkę, podkreślając, że jest niesamowicie silna i ma wewnętrzną złość, która pozwala jej wygrywać. Jednak na tym skończyły się pochwały i rozpoczęło się wytykanie błędów.

Rosjanka skrytykowała Igę Świątek

- Nie jest jeszcze w pełni rozwinięta jako zawodniczka. Oczywiście jest teraz liderką i to z dużą przewagą. Ale Iga nie robi na mnie wrażenia i nie mogę powiedzieć o niej za wiele dobrego. Nie sympatyzuję z jej tenisem, bardziej podobała mi się Barty - przyznała.

Niemniej jednak liderką rankingu WTA zachwycają się inni. Dla przykładu "News Day" pisał o dominacji Polki, a "The Guardian" uznał, że rywalki "kulą się ze strachu" przed raszynianką.

Iga Świątek zaczynając walkę o obronę tytułu w Indian Wells pokonała Claire Liu 6:0, 6:1, a w kolejnej rundzie zmierzy się z Biancą Vanessą Andreescu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl