Obserwuj w Google News

Hurkacz - Varillas: Kiedy kolejny mecz French Open? O której gra Polak?

2 min. czytania
02.06.2023 07:45
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz jest już w III rundzie French Open 2023. Teraz w kolejnym meczu zmierzy się z niżej notowanym Peruwiańczykiem Juanem Pablo Varillasem. Polak stoi przed szansą wyrównania swojego rekordu na kortach Rolanda Garrosa.

Hurkacz - Varillas: Data i godzina French Open
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Hubert Hurkacz kocha pięciosetówki a pięciosetówki kochają Huberta Hurkacza - tak w jednym zdaniu można streścić dotychczasowe poczynania Polaka we French Open 2023. Przypomnijmy, że "Hubi" na paryskich kortach rozprawił się z dwoma tenisistami z Beneluksu - najpierw pokonała Belga Davida Goffina 3:6, 7:5, 4:6, 6:2, 4:6, a później rozprawił się z Holendrem Tallonem Griekspoorem 6:3, 5:7, 6:7 (13-15), 7:6 (7-5), 6:4.

Redakcja poleca

Hurkacz - Varillas: Data i godzina French Open

- Wiedziałem, że jestem lepiej przygotowany fizycznie od Tallona. Miałem zaufanie do swoich możliwości. Oczywiście mogłem się wkurzyć i rozpamiętywać, ale wtedy jednocześnie trzeba już rezerwować bilety na samolot - mówił wrocławianin po prawie pięciogodzinnej batalii z Holendrem w rozmowie z PAP-em.

Teraz rywalem Hurkacz będzie Juan Pablo Varillas. Peruwiańczyk jest obecnie sklasyfikowany na 94. pozycji rankingu  ATP, chociaż pokazywał już, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. Na własnej skórze przekonał się o tym Hiszpan Roberto Bautista, którego Varillas pokonał w poprzedniej rundzie 1:6, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1.

Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistów. Dla Hurkacza jest to szansa na wyrównanie osobistego rekordu we French Open. Rok temu Polak zaskończył swoje zmagania na IV rundzie, przegrywając z Kasprem Ruudem 2:6, 3:6, 6:3, 3:6.

Hurkacz - Varillas: O której godzinie gra Polak?

Mecz Hurkacz - Varillas odbędzie się w piątek 2 czerwca jako czwarty od godz. 11. Można oczekiwać, że Polak i Peruwiańczyk pojawią się na korcie ok. godz. 18/19.

RadioZET.pl