,

Miała nie zagrać wcale, a zagrała i wygrała. Polka w 2. rundzie w Indian Wells

10.03.2023 08:49

Magdalena Fręch - Maryna Zanevska WYNIK: Magdalena Fręch pokonała Belgijkę Marynę Zanevską w 1. rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells i awansowała do kolejnego etapu. Polka zakwalifikowała się do turnieju w USA jako lucky loserka. W 2. rundzie zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

Magdalena Fręch
fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Magdalena Fręch, która dostała się do głównej drabinki jako tzw. lucky loser, pokonała wyżej notowaną belgijską tenisistkę Marynę Zanevską 4:6, 6:4, 6:2 i awansowała do drugiej rundy prestiżowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Zajmująca 106. lokatę w światowym rankingu Polka odpadła w ostatniej rundzie eliminacji, ale zajęła jedno z miejsc zwolnionych przez tenisistki, które wycofały się w ostatniej chwili. W pierwszej rundzie trafiła na 78. na liście WTA Zanevską i po prawie dwuipółgodzinnej batalii zameldowała się w kolejnym etapie.

Lucky loserka Fręch w 2. rundzie w Indian Wells

Następną rywalką pochodzącej z Łodzi 25-latki będzie czwarta w klasyfikacji tenisistek i z takim numerem rozstawiona w Kalifornii Ons Jabeur.

Będzie to pierwszy oficjalny mecz Tunezyjki po prawie dwumiesięcznej przerwie z powodu kłopotów zdrowotnych i zabiegu, jakiemu poddała się po odpadnięciu w 2. rundzie wielkoszlemowego z Australian Open.

Co ciekawe, Fręch zmierzy się z Jabeur po raz pierwszy w swojej karierze.

loader

RadioZET.pl/PAP