Obserwuj w Google News

Fręch - Rachimowa: Kiedy gra Polka? O której godzinie mecz French Open?

2 min. czytania
31.05.2023 08:06
Zareaguj Reakcja

Magdalena Fręch - Kamilla Rachimowa: godzina, data. Reprezentantka Polski po efektownym zwycięstwie w pierwszej rundzie, w drugiej zmierzy się z odrobinę wyżej notowaną Rosjanką. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz French Open 2023 Fręch - Rachimowa.

Magdalena Fręch
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Magdalena Fręch (88. WTA) w piorunującym tempie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open 2023 na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka potrzebowała zaledwie 47 minut, by rozprawić się z rozstawioną z numerem "29" Shuai Zhang. Chinka ma problemy natury osobistej i zdrowotnej, przez co nie może wygrać spotkania od Australian Open. To oczywiście nie umniejsza sukcesu 25-letniej łodzianki, która po raz drugi w karierze przeszła premierowy etap otwartych mistrzostw Francji.

- Dni treningowe były bardziej męczące od tego meczu - mówiła później PAP. - Bardzo mnie cieszy, że byłam skoncentrowana i potrafiłam wykorzystać niedyspozycję przeciwniczki, bo wiem, że od jakiegoś czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Mimo wszystko to nie był łatwy mecz, bo trzeba było pilnować każdego punktu i nie dawać jej nadziei na odwrócenie losów spotkania. Na pewno dużo emocji mnie to kosztowało - dodała.

Redakcja poleca

Fręch - Rachimowa: kiedy mecz French Open 2023?

Kolejna rywalką reprezentantki biało-czerwonych będzie rodaczka zbrodniarza z Kremla, Kamilla Rachimowa. Obecnie notowana jest tylko sześć pozycji wyżej od Polki. Na otwarcie w niespełna godzinę ograła kwalifikantkę Sarę Bejlek 6:0, 6:3.

To będzie czwarte spotkanie tych tenisistek, a bilans jest niekorzystny dla Magdy (1-2). Fręch ograła tę przeciwniczkę w 2020 roku w turnieju niskiej rangi w Canberze. 12 i 24 miesiące później w Sankt Petersburgu i w Madrycie górą była Rosjanka.

Lepsza z nich w kolejnym etapie może trafić na turniejową "2" Arynę Sabalnkę. Białorusinka wcześniej musi się uporać z Iriną Szymanowicz.

Fręch - Rachimowa: godzina, data

Mecz Magdalena Fręch - Kamilla Rachimowa w 2. rundzie odbędzie się w środę 31 maja jako czwarty od godz. 11. Trzeba liczyć się z tym, że spotkanie rozpocznie się ok. godz. 18/19. Bezpośrednio przed nimi Roberto Bautista Agut zmierzy się z Juanem Pablo Varillasem.

RadioZET.pl/PAP, Wojciech Kruk-Pielesiak