15.11.2023 14:06
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek ma dopiero 22 lata, a już wdarła się do czołówki najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Polska tenisistka za same występy na korcie zgromadziła już fortunę większą niż takie gwiazdy jak Kim Clijsters, Naomi Osaka, Steffi Graf czy Martina Navratilova.

Iga Świątek

Iga Świątek niedawno zakończyła sezon, pierwszy raz w karierze wygrywając turniej WTA Finals. Dzięki temu wróciła na pierwsze miejsce w światowym rankingu. Nasza zawodniczka awansowała też na 14. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Jak przekazała w oficjalnej informacji federacja, Świątek zarobiła już ponad 24,5 miliona dolarów.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Serena Williams, która zarobiła niemal 95 milionów dolarów. Za nią plasują się Venus Williams, Simona Halep, Maria Szarapowa i Petra Kvitova. Na 9. pozycji plasuje się Agnieszka Radwańska, której zarobki przekroczyły 27 milionów dolarów. Iga Świątek do czołowej dziesiątki może wskoczyć już w styczniu 2024 roku po turnieju Australian Open.

Iga Świątek - kolekcjonerka turniejów wielkoszlemowych

Świątek wciąż goni Radwańską na liście płac, ale już teraz może pochwalić się dużo większym dorobkiem, jeśli chodzi o trofea. 22-latka wygrała aż trzy turnieje French Open i raz najlepsza była w US Open, co daje jej łącznie cztery triumfy w turniejach wielkoszlemowych, podczas gdy Radwańska nie wygrała ani jednego.

Największym sukcesem Radwańskiej jest finał Wimbledonu z 2012 roku. Ponadto w 2015 wygrała turniej WTA Finals. Świątek w tym turnieju zwyciężyła kilkanaście dni temu.

Źródło: Radio ZET/WTA