Obserwuj w Google News

Finał debla Australian Open 2023. Kiedy odbędzie się mecz Jana Zielińskiego?

2 min. czytania
26.01.2023 17:51
Zareaguj Reakcja

Jan Zieliński i monakijczyk Hugo Nys dotarli do finału Australian Open 2023, w którym zagrają z reprezentantami gospodarzy - Jasonem Kublerem i Rinkym Hijikatą. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz z udziałem Polaka.

Finał debla Australian Open 2023. Kiedy odbędzie się mecz Jana Zielińskiego?
fot. PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Jan Zieliński może zostać trzecim polskim triumfatorem gry podwójnej w Australian Open 2023. W 1978 roku po tytuł sięgnął Wojciech Fibak, który grał wspólnie z Australijczykiem Kimem Warwickiem, a w 2014 roku mistrzami zostali Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt.

Polak wraz z monakijczykiem Hugo Nysem zmierzy się z reprezentantami gospodarzy. - To niesamowite. W zasadzie dopiero w marcu ubiegłego roku zaczęliśmy grać ze sobą, chcieliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Przebyliśmy długą drogę i w naszym pierwszym Australian Open zaszliśmy tak daleko. Bardzo dobrze się uzupełniamy. Jesteśmy dobrymi kumplami poza kortem i na nim też świetnie się rozumiemy. Potrafimy być nieprzewidywalni i to czyni nas groźnymi - powiedział Zieliński.

Redakcja poleca

Finał debla Australian Open: o której godzinie gra Jan Zieliński?

Dla Zielińskiego gra w finale Australian Open jest największym sukcesem w karierze. Polski tenisista ma już w karierze dwa tytuły w grze podwójnej (oba w Metz, w 2021 roku w parze z Hubertem Hurkaczem, a rok później z Nysem) w Wielkim Szlemie do tej pory najdalej dotarł w ubiegłorocznym US Open, kiedy z Nysem zatrzymali się na ćwierćfinale.

Awans do finału spowodował, że w poniedziałkowym notowaniu rankingu deblistów Zieliński przesunie się z 36. na najwyższą w karierze 16. pozycję, a Nys z 40. na 22. Jeśli zdobędą tytuł w Melbourne, to Polak wskoczy do najlepszej dziesiątki.

Kiedy odbędzie się finał debla AO 2023?

Mecz Jan Zieliński/Hugo Nys - Jason Kubler/ Rinky Hijikata w finale AO 2023 odbędzie się w sobotę. Godzina rozpoczęcia spotkania nie została jeszcze podana.

RadioZET.pl/Eurosport