Obserwuj w Google News

Dyskwalifikacja deblistek podczas French Open. Popełniły nietypowe przewinienie

1 min. czytania
04.06.2023 15:36
Zareaguj Reakcja

Japonka Miyu Kato i Indonezyjka Aldila Sutjiadi rywalizujące wspólnie w deblu podczas wielkoszlemowego French Open zostały zdyskwalifikowane po tym, jak japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynek podczas niedzielnego meczu trzeciej rundy.

Dyskwalifikacja deblistek podczas French Open. Popełniły nietypowe przewinienie
fot. screen/ French Open

Do incydentu doszło w spotkaniu trzeciej rundy między Kato i Sutjiadi a czesko-hiszpańską parą Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo. Japonka nieumyślnie przerzuciła piłkę na drugą stronę siatki przy prowadzeniu Czeszki i Hiszpanki 7:6 (7-1), 3:1.

Sędzia meczu Alexandre Juge początkowo dał Kato jedynie ostrzeżenie, jednak Bouzkova i Sorribes Tormo domagały się dyskwalifikacji rywalek.

"Nie, nie, pozwólcie, że wam wytłumaczę. Ona nie zrobiła tego celowo, a dziewczynka nie doznała urazu" - wytłumaczył swoją decyzję sędzia. Moment uderzenia dziewczynki widać na tym wideo:

Tenisisty zdyskwalifikowane po incydencie w trakcie French Open

"Nie zrobiła tego celowo? Dziewczynka płacze" - powiedziała Hiszpanka, natomiast Czeszka zwróciła uwagę, że dziewczynka krwawi i płacze, dodając, że sędzia powinien z nią porozmawiać.

Po rozmowie z poszkodowaną Juge zmienił decyzję i poinformował o dyskwalifikacji Kato i Sutjiadi. W ćwierćfinale Bouzkova i Sorribes Tormo zmierzą się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

RadioZET.pl/PAP