,

Fatalne wieści dla Djokovicia. Przez to ominą go dwa prestiżowe turnieje

04.01.2023 17:59

Złe wieści dla Novak Djokovicia i to już na starcie sezonu. Amerykański rząd przedłużył wymóg szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób chcących wjechać na teren Stanów Zjednoczonych do 10 kwietnia. Oznacza to, że Serb ominie dwa prestiżowe turnieje w USA.

Novak Djoković
fot. BRENTON EDWARDS/AFP/East News

Novak Djoković swoją decyzją o nieszczepieniu się przeciwko koronawirusowi przysporzył sobie sporo kłopotów w poprzednim sezonie tenisowym. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu głośni było o jego sporze z australijskim rządem. Serb mimo zakazu poleciał, by zagrać w Australian Open. Wszystko skończyło się ogromną aferą, w której najpierw cofnięto mu wizę, a potem przeniesiono do hotelu dla uchodźców.

W tym roku Australia zmieniła jednak swoje zasady i postanowiła dopuścić Djokovicia do gry w Australian Open. Obecnie bierze udział w imprezie rangi ATP w Adelajdzie, gdzie przygotowuje się do startu w turnieju wielkoszlemowym. Jak się jednak okazuje, brak szczepienia u Serba będzie również problemem w obecnym sezonie.

Djoković ominie starty w Indian Wells i Miami

Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała bowiem, że co najmniej do 10 kwietnia, żaden obcokrajowiec nie będzie mógł wjechać na teren kraju bez okazania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko koronawirusowi. 

Co to oznacza dla Djokovicia? Były lider rankingu ATP nie będzie mógł wziąć udziału w dwóch turniejach ATP rangi 1000. Chodzi o Indian Wells i Miami. Już rok temu Djoković nie został dopuszczony do startu w tych turniejach i nic nie wskazuje na to, by miał wystartować w tym roku.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się