Obserwuj w Google News

Coraz bliżej wielkiego sukcesu! Magda Linette w półfinale turnieju w Kantonie

1 min. czytania
21.09.2023 15:47
Zareaguj Reakcja

Magda Linette pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:5, 7:6 (8-6) w ćwierćfinale turnieju WTA w Kantonie i tym samym awansowała do 1/2 finału tych zawodów. W niej zmierzy z Kazaszką Julią Putincewą.

Magda Linette
fot. MINAS PANAGIOTAKIS/Getty AFP/East News

Rozstawiona z numerem pierwszym Magda Linette awansowała do półfinału turnieju WTA w Kantonie. W czwartek polska tenisistka pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:5, 7:6 (8-6).

Linette, 27. w rankingu WTA, już w pierwszym gemie meczu została przełamana, jednak później wróciła ze stanu 4:5 i 0-40 - obroniła trzy piłki setowe i wygrała premierową odsłonę 7:5.

Redakcja poleca

Magda Linette w półfinale turnieju w Kantonie

Druga partia również była wyrównana, żadna z tenisistek nie była w stanie przełamać drugiej i o wyniku decydował tie-break. Polka ponownie obroniła piłkę setową, po czym sama wykorzystała pierwszego meczbola i awansowała do pierwszego półfinału turnieju WTA od styczniowego wielkoszlemowego Australian Open.

O finał Linette zagra z Kazaszką Julią Putincewą. To będzie dziewiąte spotkanie tych tenisistek. Polka ma na swoim koncie pięć zwycięstw.

W Kantonie poznanianka grała także w deblu, a partnerowała jej Japonka Moyuka Uchijima. Grające z "czwórką" tenisistki w środę w ćwierćfinale uległy chińskiej parze Hanyu Guo, Xinyu Jiang 5:7, 3:6.