Obserwuj w Google News

Co Iga Świątek robi z milionami za wygrane turnieje? Polka zdradziła swój plan

2 min. czytania
19.09.2023 12:57
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek, dzięki swoimi powalającym wynikom na korcie mogła cieszyć się z bycia liderka rankingu, ale także z ogromnych sum pieniędzy za kolejne wygrane. Polka zarobiła już kilka milionów, jednak co z nimi robi? Swoja plany ujawniła w rozmowie z "Super Expressem".

Iga Świątek o swojej fortunie
fot. KENA BETANCUR/AFP/East News

Iga Świątek pomimo 22 lat na karku wygrała już w swojej karierze 15 tytułów, w tym aż cztery wielkoszlemowe (US Open i trzy razy French Open). Tak znakomita postawa na korcie pozwoliła jej na długo panować jako liderka światowego rankingu oraz dominować kobiecy tenis. Oprócz tego Polka zarobiła niemałe pieniądze na korcie. Szacuje się, że suma ta przekroczyła już 20 milionów dolarów.

Iga Świątek zarobiła miliony. Co z nimi robi?

Co Świątek robi z całą swoją fortuną? Na to pytanie odpowiedziała w rozmowie z "Super Expressem". - Miałam kilka propozycji inwestycji i przyznam, że trochę mentalnie mnie to czasami przerosło - powiedziała.

- Zdaję sobie sprawę, że nie mam ogromnej wiedzy, jeżeli chodzi o inwestowanie, więc najpierw chciałabym się doedukować i skupić na zbieraniu kapitału. Dopiero jak będę miała 27-30 lat spróbuję mądrzej inwestować te pieniądze - przyznała szczerze Świątek.

Świątek zamierza inwestować

Wiceliderka rankingu WTA odniosła się także do tematu sponsorów i współpracy z nimi. - Pamiętam jak podpisywałam swoje pierwsze kontrakty, to było to dla mnie obciążające i potrzebowałam kilku turniejów, żeby przyzwyczaić się do tej sytuacji i zrozumieć, że to nie ma do końca wpływu na to, co się dzieje na korcie i nie powinnam tak wszystkiego łączyć w jedną całość. Teraz już umiem się trochę zdystansować - zdradziła.

Świątek nie ukrywa, że poza aspektem czystosportowym, ważna jest też dla niej bardziej biznesowa strona tenisa. - Zawsze wiedziałam, że chcę też osiągnąć dużo biznesowo i w pewnym sensie wykorzystać potencjał tego sukcesu. Dlatego cieszę się, że to zrobiłam, a przy tym zachowałam na tyle balansu, żeby rozwijać się jako zawodniczka - zakończyła.

Iga Świątek po odbyciu obowiązków sponsorskich w Polsce przenosi się do Azji, gdzie weźmie udział w turnieju WTA 500 w Tokio. Impreza rozpocznie się 25 września i potrwa do 1 października.

Nie przegap