Obserwuj w Google News

Była liderka rankingu WTA zawieszona na cztery lata. Wykryto u niej doping

1 min. czytania
12.09.2023 17:37
Zareaguj Reakcja

 Simona Halep została zawieszona na cztery lata za naruszenie przepisów dotyczących dopingu – poinformowały władze WTA.

Była liderka rankingu WTA zawieszona na cztery lata. Wykryto u niej doping
fot. THOMAS SAMSON/AFP/East News

Simona Halep, była liderka rankingu WTA i zwyciężczyni Wimbledonu, będzie zawieszona do 6 października 2026 roku. W zeszłym roku Rumunka miała pozytywny wynik testu na środek dopingujący roxadustan, środek na leczenie anemii, przyczyniający się do wzrostu hemoglobiny i produkcji czerwonych krwinek. Usłyszała też zarzut związany z nieprawidłowościami w jej paszporcie biologicznym.

Halep była tymczasowo zawieszona od września 2022 roku. Teraz władze tenisa podjęły decyzję o ukaraniu jej na trwałe, na najbliższe 4 lata.

31-letnia tenisistka po raz ostatni rywalizowała w tourze rok temu - 29 września 2022 r. grała w US Open, a wcześniej w Cincinnati i Toronto. W związku z tym Rumunka wypadła z rankingu WTA.

Simona Halep odpowiada na zarzuty

Halep zapowiedziała, że odwoła się do sportowego Sądu Arbitrażowego. "Nigdy świadomie nie brałam żadnej zabronionej substancji. Odwołam się do sądu. Nie akceptuję czteroletniego zawieszenia. Całe życie poświęciłam temu pięknemu sportowi, tenisowie. Biorę zasady w nim panujące na poważnie" - napisała Halep w oświadczeniu, które umieściła na Twitterze.

Nie przegap