Obserwuj w Google News

Iga Świątek kontra Paula Badosa? Polki poznały rywalki w finałach BJKC

2 min. czytania
24.05.2023 18:13
Zareaguj Reakcja

Hiszpania i Kanada będą rywalami reprezentacji Polski w turnieju finałowym Billie Jean King Cup, który odbędzie się w dniach 7-12 listopada w Sewilli. Jednym z możliwych hitów będzie starcie Igi Świątek z faworytką gospodarzy Paulą Badosą.

Iga Świątek
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Reprezentacja Polski pod nieobecność Igi Świątek i Magdaleny Fręch przegrała w spotkaniu barażowym z Kazachstanem 1:3. Organizatory finałów Billie Jean King Cup w Sewilli przyznali jednak biało-czerwonym tzw. dziką kartę. Nomen omen, kartą przetargową Polskiego Związku Tenisowego było zapewnienie, że w Andaluzji pojawi się globalna gwiazda i najlepsza obecnie tenisistka świata, Iga Świątek.

To będzie drugi występ polskiej drużyny w tej imprezie, po ubiegłorocznym turnieju w Glasgow, gdzie bez 21-latki z Raszyna przegrała z USA i Czechami po 1:2. Wtedy podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zrezygnowała z występu z powodu nakładania się terminów z finałami WTA w Fort Worth w Teksasie.

Redakcja poleca

Grupy Billie Jean King Cup 2023

Po ubiegłorocznym turnieju w Glasgow pewne miejsca w Sewilli miały zdobywczynie trofeum Szwajcarki i ich finałowe rywalki – Australijki. Te dwie ekipy zostały rozstawione w środowym losowaniu w Londynie z numerami 1 i 2, a obok nich na pierwszych miejscach w grupach znalazły się gospodynie Hiszpanki (3) i Francuzki (4).
Z drugiego koszyka losowano zespoły Czech, Kanady, Kazachstanu i Włoch, a z trzeciego Polskę, Niemcy, Słowenię i USA. Nasza drużyna trafiła do grupy C wraz z Hiszpanią i Kanadą.

W obu spotkaniach może dojść do hitów, ale warunkiem muszą być mocne składy wszystkich ekip. W szeregach gospodyń można liczyć na występ Pauli Badosy, natomiast o sile zespołu Kraju Klonowego Liścia stanowią Leylah Fernandez i Bianca Andreescu.

RadioZET.pl/PAP