Obserwuj w Google News

Wielka rywalka Świątek poza French Open. Triumfatorka z 2021 roku poza turniejem

1 min. czytania
30.05.2023 18:05
Zareaguj Reakcja

Barbora Krejcikova za burtą tegorocznego French Open. Triumfatorka wielkoszlemowego paryskiego turnieju i rywalka Igi Świątek, odpadła już w pierwszej rundzie. Czeszka okazała się gorsza od Łesi Curenko 2:6, 4:6.

Krejcikova
fot. Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Zaskoczeniem jest nie tylko sama porażka Barbory Krejcikovej z 66. w światowym rankingu Curenko, ale również jej rozmiary. Ukrainka potrzebowała niespełna półtorej godziny, żeby pokonać znacznie wyżej notowaną Czeszkę. Warto podkreślić, że dla 27-latki dużą przyjemność sprawia gra na kortach ziemnych, a French Open należy do jej ulubionych zmagań. W 2021 roku Krejcikova triumfowała w Paryżu zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej.

Trzy lata wcześniej sięgnęła po triumf w deblu. Wprawdzie rok temu odpadła w singlu French Open już w pierwszej rundzie, ale wówczas przyjechała do Paryża krótko po wyleczeniu kontuzji - z powodu urazu prawego łokcia nie grała od trzech miesięcy.

French Open już bez Barbory Krejcikovej

Teraz była uznawana za jedną z potencjalnie najgroźniejszych rywalek dla Igi Świątek. Drabinka turniejowa tak się ułożyła, że Polka, która wygrała French Open w 2020 i 2022 roku, mogła trafić na Krejcikovą już w czwartej rundzie (1/8 finału).

Z Czeszką Świątek ma bilans 2-2, ale przegrała dwa ostatnie mecze.

RadioZET.pl/PAP