Obserwuj w Google News

Białorusinka zdetronizowała Linette. Drugi set do zera

1 min. czytania
08.08.2023 08:17
Zareaguj Reakcja

Wiktoria Azarenka nie dała żadnych szans Magdzie Linette w 1. rundzie WTA w Montrealu. Polka przegrała z Białorusinką 3:6, 0:6 i pożegnała się z turniejem.

Magda Linette
fot. David Kirouac/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Mecz Linette - Azarenka rozpoczął się zgodnie z planem. Początek należał do Białorusinki, która  już w trzecim gemie przełamała zawodniczkę z Poznania, wychodząc na prowadzenie 2:1. Po niecałym kwadransie gry tenisistki musiały opuścić kort z powodu opadów deszczu, które trwały blisko dwie godziny.

Linette zmiażdżona przez Azarenkę

Po restarcie spotkania Azarenka kontynuowała swoją grę - zmieniała kierunki, rotację. Niestety, tegoroczna półfinalistka Australian Open miała ogromne problemy z poradzeniem sobie z tą sytuacją. W ósmym gemie udało jej się przełamać przeciwniczkę (3:5), ale to było za mało i ostatecznie przegrała pierwszą partię 3:6.

Przed drugą odsłoną znów zaczęło padać i mecz zaczął się przeciągać. Finalnie udało się dokończyć starcie. Po powrocie na kort Magda Linette nie potrafiła znaleźć swojego rytmu gry, w pełni oddając inicjatywę Azarence, która znokautowała Polkę 6:0.

To stało się po meczu Ukrainki z Azarenką. "Tak powinno być"

Turniej w Montrealu od 2. rundy rozpocznie Iga Świątek. 22-latka spotka się z Karoliną Pliskovą, która w poniedziałek pokonała Lin Zhu 6:3, 6:7 (8-10), 6:2.

Wiktoria Azarenka - Magda Linette 6:3, 6:0.

RadioZET.pl