Obserwuj w Google News

ATP Finals. Czy Hurkacz ma szansę na wyjście z grupy? Wszystkie warianty

2 min. czytania
15.11.2023 10:14
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz w ostatniej chwili wszedł do gry w ATP Finals 2023, zastępując kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa. I choć sytuacja w grupie, w której grają też Jannik Sinner, Holger Rune i Novak Djoković, pozostaje otwarta, dla polskiego zawodnika wygląda najgorzej. Żaden z wariantów końcowego układu sił w tej grupie nie przewiduje awansu Polaka. Mimo tego jego postawa może mieć kluczowe znaczenie dla tego, kto ostatecznie zagra w półfinale.

Hubert Hurkacz
fot. Antonio Calanni/Associated Press/East News

Sytuacja w grupie Hurkacza w ATP Finals jest bardzo skomplikowana. Po dwóch rozegranych kolejkach pierwsze miejsce zajmuje Sinner, który ma na koncie dwa zwycięstwa. Po jeden wygranej i porażce zanotowali Djoković i Rune. Szanse na awans wciąż mają wszyscy trzej. Wszystkie możliwe rozstrzygnięcia przedstawił profil "Z kortu - informacje tenisowe" na Twitterze (X).

ATP Finals. Kto awansuje do półfinału? Wszystkie warianty

Pierwszy wariant zakłada zwycięstwo Sinnera z Rune. Wtedy bez względu na wynik meczu Hurkacza z Djokoviciem, awans wywalczą Sinner i właśnie "Djoko". W drugiej opcji, jeśli Rune pokona Sinnera, a Hurkacz Djokovicia, wtedy do półfinału nie wejdzie Serb. Trzeci wariant zakłada zwycięstwo Rune i Djokovicia (obaj w dwóch setach) i awans właśnie tych zawodników. Najciekawiej prezentuje się wariant czwarty. Według niego przy zwycięstwie Djokovicia z Hurkaczem w dwóch setach i Rune z Sinnerem w trzech setach decydować będzie precent wygranych gemów! Istnieje jeszcze wariant piąty, a według niego Rune i Sinner awansują, jeśli Djokovic pokona Hurkacza dopiero w trzech setach, a Rune po prostu okaże się lepszy od Sinnera.

Hubert Hurkacz może pozbawić awansu Novaka Djokovicia

Żaden z wariantów nie zakłada niestety awansu Huberta Hurkacza, nawet jeśli ten pokonałby Djokovicia w dwóch setach. W dużej mierze od Polaka zależy jednak awans serbskiego mistrza. Spotkanie zapowiada się na niezwykle ciekawe i Polak nie będzie w nim bez szans. Co prawda nigdy w karierze z "Djoko" nie wygrał, natomiast wejdzie do gry na tzw. świeżości. Djoković z kolei ma za sobą dwa bardzo wyczerpujące, trzysetowe mecze z Rune i Sinnerem. Łącznie spędził na korcie w Turynie już ponad sześć godzin.

Mecz Hurkacz - Djoković odbędzie się w czwartek o godzinie 14.30.

Źródło: Radio ZET/Z kortu - informacje tenisowe

Nie przegap